اولتیماتوم فرماندار بویراحمد به سمن ها

صبح امروز تعدادی از فعالان اجتماعی عضو سمن ها یا همان تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان نهضت سبز زاگرس یاسوج با فرماندار شهرستان بویراحمد دیدار کردند.
شاهرخ کناری در این دیدار گفت: دغدغه مندی و مسئولیت پذیری فعالان اجتماعی مهمترین سرمایه تشکل های مردم نهاد است.
کناری گفت: یکی از مشکلات بشر امروزی مواجهه با مشکلات حاد زیست محیطی است و رفع این معضل نیازمند مشارکت همگانی است. فرماندار بویراحمد گفت: از آنجایی که دولت‌ها مرجع سیاستگزاری های عمومی است؛ گاه شاید با تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی منشاء لطمات جبران ناپذیری گردند، لذا می‌طلبد تا این تشکل ها با نقش واسطه بین مردم و دولت این دو را به حفظ محیط زیست ترغیب کنند.
وی در پایان به نقش تقویتی نهادهای مردمی که به صورت جریانهای داوطلبانه و خودجوش فعالیت می‌کنند اشاره کرد و گفت: در شهرستان بویراحمد قریب به ۴۰ تشکل مردم نهاد در حوزه‌های مختلف اجتماعی به ثبت رسیده است که برخی از آنها غیر فعال هستند.
فرماندار خاطرنشان کرد: در صورتی که تشکل های مردم نهاد انفعالی از خود نداشته باشند مجوز آنها لغو خواهد شد.
وی با بیان اینکه نماینده تشکل ها در برخی از جلسات شورای اداری مرتبط دعوت خواهد شد افزود: در حوزه سازمان های مردم نهاد انتظار می‌رود تشکل‌ها فعالیت چشمگیر تری داشته باشند.

در پایان این جلسه لوح تقدیری به پاس تلاش های دلسوزانه سازمان مردم نهاد نهضت سبز زاگرس در فعالیتهای زیست محیطی، فرهنگی واجتماعی از طرف فرماندار اهدا شد.

آخرین اخبار