فرماندار بویراحمد:

573 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری در بویراحمد بر زمین مانده / بانک‌ها مردم را معطل سخت‌گیری‌های بی‌مورد نکنند

صبح امروز شورای اشتغال شهرستان بویراحمد به ریاست شاهرخ کناری فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این نشست با بیان اینکه 573 پرونده تسهیلات اشتغالزایی بلاتکلیف در بانک‌ها داریم، از بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد تشکر کرد و گفت: این بانک 20 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان بویراحمد پرداخت کرده است.

فرماندار بویراحمد گفت: مدیران دستگاه‌های دولتی تکلیف طرح‌های اشتغالزایی روستایی و عشایری بر زمین مانده را مشخص کنند.
کناری در ادامه از دستگاه‌های دولتی خواست تا در خصوص تعیین تکلیف طرح‌های بر زمین مانده تدبیری بیندیشند و اظهار کرد: بانک‌ها همکاری لازم را در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری داشته باشند و با توجه به شرایط شهرستان و استان عمل کنند.
وی افزود: از بانک‌ها درخواست داریم که نه قانون را بشکنند و نه سخت گیری کنند، بلکه با سنجیدن شرایط شهرستان بویراحمد و وضعیت معیشت مردم به گونه‌ای عمل کنند که شاهد رونق اقتصادی و اشتغال جوانان این دیار باشیم. یکی از دغدغه‌های اصلی مسوولان نظام بحث اشتغالزایی جوانان است.
فرماندار بویراحمد با بیان اینکه هیچ کوتاهی از مدیران در بحث جذب اعتبارات اشتغالزایی پذیرفته نمی‌شود، اظهار کرد: دولت اعتبارات ویژه‌ای برای اشتغالزایی روستایی و عشایری گذاشته است و من خواهش دارم برای جذب این اعتبارات کوتاهی انجام نگیرد. لذا نمی‌توان مردم را معطل سهل انگاری برخی مدیران و سخت گیری‌های بی‌مورد کرد.
کناری گفت: از اعتبارات اشتغالزایی روستایی 46 میلیارد تومان به شهرستان بویراحمد اختصاص داده شد که 71 درصد این اعتبارات را جذب کردیم.
وی تاکید کرد: بانک‌های استان در همکاری با سرمایه گذاران پیش قدم باشند.

آخرین اخبار