راه اندازی اولین میدان عرضه دام زنده در یاسوج

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بویراحمد در دومین جلسه شورای سلامت شهرستان از احداث و راه اندازی اولین میدان عرضه دام زنده در شهر یاسوج خبر داد.
عبدالحمید پناهی در این جلسه که به منظور بررسی مشکلات دفن زباله و عرضه دام زنده در سطح شهر و حومه برگزار شد گفت: زیبنده پایتخت طبیعت و مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد نیست که دفع زباله به صورت سنتی انجام شود.
معاون امنیتی فرماندار بویراحمد تصریح کرد: شیرابه زباله های دوپشته دشتروم در طولانی مدت سلامت مردم مرکز استان را به خطر می اندازد.
پناهی با اعلام جمع‌آوری کلیه‌ی مکان‌های عرضه دام زنده در اطراف شهریاسوج ظرف مدت یک هفته آینده گفت: بهره برداری از این میدان و مشارکت مردم در مراجعه به آن بسیاری از مشکلات مردم برطرف خواهد شد.

معاون فرماندار بویراحمد ظرفیت این میدان را هزار و ۲۰۰ راس دام سبک و ۲۰۰ دام سنگین عنوان کرد و گفت: این پروژه با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ده نفر به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: میدان عرضه دام زنده واقع در تقاطع بعد از زندان مرکزی یاسوج، دارای امکانات بهداشتی، دامپزشکی، انبار علوفه، کشتارگاه اضطراری کاملا بهداشتی، باسکول و حوضچه ضدعفونی است.

آخرین اخبار