فرماندار بویراحمد:

برخی از آرامستان های یاسوج متولی ندارند

شاهرخ کناری در شورای ثبت احوال شهرستان بویراحمد که صبح امروز با حضور اعضا در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد با بیان این که ۱۲۰ هزار نفر در سطح کشور به خاطر تخلفات سجلی و جعل سند ممنوع الخدمت شده‌اند، تصریح کرد: هرگونه دستکاری سجلی توسط افراد بر اساس قانون جرم شناخته می‌شود و فرد خاطی از خدمات نظام جمهوری اسلامی بی‌بهره خواهد شد.
فرماندار بویراحمد گفت: نزدیک به ۶۰ میلیون نفر افراد بالای ۱۵ سال در کشور باید کارت ملی هوشمند دریافت کنند که می‌بایست ثبت احوال نسبت به اطلاع رسانی همه افراد جهت تعویض کارت ملی اقدامات لازم را انجام دهد.
رئیس شورای ثبت و احوال شهرستان با اشاره به وضعیت آرامستان ها در شهر یاسوج گفت: برخی از آرامستان ها متولی خاصی ندارد و  مرگ و میرها یا به ثبت نمی رسد یا دیر ثبت می شوند که این ضرورت ساماندهی آرامستان ها را دو چندان کرده است.
فرماندار بویراحمد با تاکید بر ثبت وقایع حیاتی در شهرستان بویراحمد گفت: بر اساس قانون فوت افراد در یک بازه زمانی ده روزه و تولد نیز در یک بازه زمانی ۱۵ روزه باید به ثبت برسند. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بحث آموزش و رفاه برخی از اتباع خارجی که شناسنامه برای آنها صادر شده است باید جدی گرفته شود چرا که تبعه ایران شناخته می شود و می بایست به عنوان شهروند با آنها رفتار شود.

آخرین اخبار