ابراز نگرانی فرماندار بویراحمد از افزایش خودکشی/پژوهش وتحقیق، حلقه مفقوده در راهکارهاست

فرماندار بویراحمد در کمیته آسیب های اجتماعی شهرستان که با حضور اعضا و برخی از روسای دانشگاه ها در محل فرمانداری برگزار شد علل و عوامل مرتبط با پدیده خودکشی را در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار داد. شاهرخ کناری با ابراز نگرانی از افزایش خودکشی ها گفت: متاسفانه سنین بین پانزده تا سی وچهارسال بیشتر در معرض این آسیب اجتماعی قرار گرفته است.
فرماندار بویراحمد طبق نظر کارشناسان علت خودکشی در شهرستان بویراحمد را برابر کارشناسی‌های به عمل آمده، عمدتاً تعارضات خانوادگی عنوان کرد.
رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شهرستان بویراحمد از خانواده‌ها تاب آوری و مهارت آموزی والدین در برخورد با آسیب های اجتماعی را خواستار شد.
فرماندار بویراحمد شناسایی افراد در معرض خطر خودکشی در قشرهای مختلف اجتماعی از قبیل دانش آموزان، دانشجویان و سربازان را مهم ارزیابی کرد و گفت خط ارتباطی ۱۲۳ مرکز اورژانس اجتماعی در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمت و مشاوره به همه دستگاه‌ها و مردم است.
وی از تدوین شرح وظایف دستگاههای متولی در حوزه های مختلف به منظور کاهش این آسیب خبر داد و اظهار داشت در جلسات آینده این کمیته، اعضا باید بر اساس مستندات، اقدامات به عمل آمده را ارائه نمایند.
فرماندار بویراحمد با بیان اینکه مهمترین عنصر کاهش آسیب های اجتماعی تحقیق و پژوهش است، افزود: کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته دانشگاه و روانشناسان متخصص در محلات و برای گروه‌های هدف برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار