تعیین تکلیف نبود بعضی ادارات شهرستان بویراحمد

صبح امروز جلسه ایجاد ادارات شهرستانی به ریاست عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد و برخی از مدیران‌کل استانی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این جلسه با بیان اینکه سال‌ها است که مردم شهرستان بویراحمد از نبود ادارات شهرستانی رنج می‌برد، اظهار کرد: در این سال‌ها بعضی از دستگاه های دولتی در شهرستان بویراحمد اداره شهرستانی تشکیل ندادند که همین موضوع باعث شده ما با مشکلات عدیده ای روبرو شویم و کارهای زیادی بر زمین بماند.
کناری تاکید کرد: ادارات کل در شهرستان بویراحمد ساختمان دارند، اما متولی ندارند و ضرورت دارد که ما رئیس اداره شهرستانی در جلسات داشته باشیم که پیگیر مشکلات و امورات باشند و نگذارند مصوبات شورای اداری شهرستان بویراحمد و سایر جلسات مهم بر روی زمین بمانند.
وی با بیان اینکه ادارات‌کل تعزیزات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و پست اداره شهرستانی ندارند، افزود: با توجه به جایگاه شهرستان بویراحمد و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و اینکه 65 هزار حاشیه نشینی در شهرستان بویراحمد است، می طلبد که این ادارات احیاء شوند تا مصوبات روی زمین نمانند.
وی تصریح کرد: به دلیل نبود برخی ادارات شهرستانی روز به روز مشکلات ما بیشتر می شود، اگر متولی ادارات شهرستان بویراحمد مشخص شوند، بدون شک ما از طریق آنها می‌توانیم پیگیر امورات و کارهای مردم باشیم.
فرماندار بویراحمد گفت: به طور مثال اگر متولی اداره صنعت، معدن و تجارت و یا راه و شهرسازی مشخص باشند می توانیم در رفع مشکلات بازار یاسوج و یا پروژه های راه و شهرسازی اقدامات و تصمیمات بهتری انجام دهیم.
در ادامه عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد این مشکلات را مربوط به کل کشور دانست و افزود: در تهران مردم کمتر سراغ استانداری و یا ادارت کل آنجا را می گیرند و مستقیم به وزارت خانه ها مراجه می کنند.
فیلی گفت: این ضعف ساختاری است که در کشور وجود دارد و شامل حال مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هم شده است.
وی با تاکید بر اینکه باید ادارات شهرستانی در شهرستان بویراحمد به مرکزیت یاسوج راه اندازی شوند، خطاب به دیودیده رئیس سازمان «صمت» کهگیلویه و بویراحمد، افزود: به طور مثال با وجود این گرفتاری که در بازار یاسوج وجود دارد، اگر اداره شهرستان صنعت، معدن و تجارت باشد، مشکلات آقای دیودیده هم کمتر است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این منطقی نیست که مثلاً شهرستان بهمئی همه ادارات را داشته باشند، اما شهرستان بویراحمد به عنوان مرکز استان از نمایندگی مستقل ادارات‌کل برخوردار نباشند.
فیلی ادامه داد: چرا نباید اداره کل راه و شهرسازی استان با این همه حجم پروژه های عمرانی در شهرستان بویراحمد، اداره شهرستانی در بویراحمد داشته باشد.
در پایان ضمن جمع بندی، مشکلات تمام ادارات کل که اداره شهرستانی در بویراحمد نداشتند، مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد و در نهایت مصوب گردید که ادارات شهرستانی در شهرستان بویراحمد راه اندازی شوند.
همچنین در این جلسه 50 میلیون تومان برای تجهیز اداره تعزیزات حکومتی شهرستان بویراحمد اختصاص داده شد.
به گفته شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این جلشه مشکل 5 اداره شهرستانی برطرف شد و از این تاریخ ادارات شهرستانی تعزیزات حکومتی، «صمت»، راه و شهرسازی،  فرهنگ و ارشاد و پست ایجاد خواهد شد.

آخرین اخبار