معاون اجتماعی فرماندار: آمار آسیب های اجتماعی مربوط به ازدواج وطلاق نگران کننده است

صبح امروز کارگروه اجتماعی و فرهنگی با موضوع سلامت ازدواج به ریاست معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بویراحمد و با حضور تعدادی از دفترداران ثبت ازدواج و ریاست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در محل فرمانداری برگزار شد.
عبدالحمید پناهی در این جلسه عدم آگاهی و نبود مشاوره‌های قبل از ازدواج را عامل بسیاری از مشکلات عنوان کرد و گفت گاهی یک سهل انگاری و اشتباه کوچک، خانواده و حتی جامعه را به خطر می اندازد.
پناهی با اشاره به جایگاه سردفترداران در جامعه گفت مراکز ثبت ازدواج امین و شریک اسرار مردم هستند، لذا باید حساسیت خود را دو چندان کنند.
معاون اجتماعی فرماندار بویراحمد آسیب های اجتماعی ناشی از ازدواج های ناموفق را نگران‌کننده عنوان کرد و اظهار داشت: سلامت و زندگی افراد در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی سالانه مرکز بهداشت و سردفتر داران را ضروری دانست و گفت: وقتی از هر پنج ازدواج در شهرستان بویراحمد به یک طلاق می انجامد حساسیت بیشتر خواهد شد.
معاون فرماندار بویراحمد آمار آسیب های اجتماعی مربوط به ازدواج در شهرستان بویراحمد را نگران کننده اعلام کرد.
در این جلسه آموزش توجیهی سردفترداران ازدواج با موضوع بیماری تالاسمی و پیشگیری از آن توسط کارشناسان مرکز بهداشت بویراحمد برگزار شد.

آخرین اخبار