تعیین تکلیف مردم وبستر سد تنگ سرخ/گزارش تصویری

چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و شورای کشاورزی شهرستان بویراحمد به منظور رسیدگی به مشکلات ساکنین روستاهای مجاور سد و تعیین جانمایی اسکان روستاهای واقع در مخزن و محدوده حریم سد تنگ سرخ به ریاست فرماندار و بویراحمد و با حضور مدیران و برخی از اهالی تنگ سرخ و گنجگون در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد.
فرماندار بویراحمد در حاشیه این نشست و در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسات و صورت جلسات متعدد در این خصوص گفت: جابجایی چند روستا که در حریم سد قرار می‌گیرند یکی از مباحث مهم و مطرح در این نشست بود که از آنجایی که مردم منطقه در این خصوص تاکنون به تفاهم نرسیدند، دستگاه‌های متولی با حضور مردم و معتمدین باید تصمیمات نهایی را اتخاذ نمایند.
رئیس شورای حفاظت از منابع آب بویراحمد با تأکید بر اینکه این یک پروژه ملی و عام المنفعه است، تصریح کرد: رضایت مردم منطقه و وضعیت معیشت آنها باید در تصمیمات اتخاذ شده مد نظر قرار بگیرد.
شاهرخ کناری گفت: مطالعات سد تنگ سرخ در سال ۸۸ شروع شد و در نهایت به قرارگاه خاتم واگذار شد؛ وی تصریح کرد: علاوه بر تامین آب در بخشهای صنعت و کشاورزی، تامین ۲۵ میلیون مترمکعب آب شرب یاسوج یکی از مهمترین اهداف این طرح است.
فرماندار بویراحمد با ابراز نگرانی از روند پیشرفت فیزیکی اجرای سد تنگ سرخ گفت: متاسفانه باید به این نکته اذعان داشت روند اجرای این پروژه به کندی پیش می‌رود و تا الان که نزدیک به یک دهه از مطالعات آن گذشته است پیشرفت فیزیکی آن ۲۰ درصد استو بنا به دلایل مختلف عملاً این طرح نیمه فعال است‌.
کناری اطلاع‌رسانی حریم سد به اهالی منطقه را خواستار شد و گفت: یکی از دغدغه مردم منطقه تنگ سرخ و گنجگون همین است که می بایست محدوده و بستر سد تنگ سرخ به صورت کاملا کارشناسی و علامت گذاری شده در اختیار مردم آن منطقه قرار بگیرد.
لازم به ذکر است مسئولان آب منطقه ای، کمبود اعتبار را عامل اصلی روند پیشرفت فیزیکی سد تنگ سرخ اعلام کرده‌اند.

آخرین اخبار