در شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی بویراحمد مطرح شد

فرماندار بویراحمد: تهدید ریشه کنی گیاهان کوهی جدی گرفته شود

صبح امروز جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با محوریت توانمندسازی و مشارکت دست اندرکاران و ذینفعان در اجرای پروژه‌های آبخیزداری به ریاست فرماندار بویراحمد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
شاهرخ کناری در این جلسه ضمن تبریک هفته منابع طبیعی با اشاره به بارش های فراوان و نزولات آسمانی و رویش انواع گیاهان دارویی و خوراکی، یادآورشد؛ تهدیدهای ریشه‌کنی گیاهان کوهی باید در اولویت توجه همه مسئولان و مردم باشد.
فرماندار بویراحمد با ابراز قدردانی از دغدغه مسئولیت‌پذیری دستگاه‌های مربوطه، گازرسانی و ایجادپنل های خورشیدی در دورترین مناطق محروم شهرستان بویراحمد را از برکات دولت و نظام عنوان کرد و گفت: گاهآ در برخی مناطق به خاطر عدم دسترسی خدمات به عرصه منابع طبیعی شهرستان تعرضاتی صورت می‌گرفت که به همت مسئولان میزان خسارت به منابع طبیعی کمتر شده است.
وی با بیان اینکه در دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها هزینه‌های هنگفتی برای ایجاد پارک ها و فضاهای سبز مصرف می‌گردد، گفت: این در حالی است که در شهرستان بویراحمد منابع طبیعی و خدادادی موجود است و باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.
کناری گفت: ۶۰۰ هکتار از عرصه منابع طبیعی در بویراحمد با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان زیر کشت گیاهان دارویی، جنگل‌کاری و عملیات مکانیک خاک رفت.
فرماندار بویراحمد از صدور کارت همیار طبیعت برای دهیاران و شوراهای روستاها خبر داد و گفت: بسته‌های تشویقی همیاران طبیعت و توزیع بذر رایگان برای کشت گیاهان دارویی در حفظ محیط زیست اثرگذار خواهد بود.

آخرین اخبار