سفر معاون پارلمانی رئیس‌جمهوربه یاسوج

فرماندار بویراحمد در سفر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به تنگ تا مرادی با بیان موقعیت جغرافیایی و جاذبه های گردشگری این منطقه گفت: تنگ تامرادی دارای ۳۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰ نفر می‌باشد.
شاهرخ کناری با اشاره به مشکلات این منطقه گفت در حوزه آبرسانی دو روستای نسه ها شبکه آب آنها اجرا شد که نیاز به بازسازی مجدد و توسعه هست.
وی با اشاره به نیازمندی‌های حوزه آب شرب گفت: مابقی روستاهای این منطقه نیاز به ۳ ایستگاه پمپاژ و ۳۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه داخلی و همچنین سه مخزن ذخیره آب با اعتبار بیش از ۴ میلیارد تومان دارد.

وی گفت تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون تومان جهت اجرای آلاچیق، سکوگذاری، سرویس‌های بهداشتی، روشنایی و محوطه سازی در مجموعه آبشارهای تنگ تامرادی هزینه شده است و با توجه به اینکه مجموعه آبشارهای تنگ تامرادی از مهمترین جاذبه های گردشگری جنوب کشور هستند نیاز به توسعه دارد.
کناری با اشاره به اینکه جاده دسترسی به ۲۰ روستا خاکی است، گفت: ۱۸ کیلومتر راه آسفالته و ۳۴ کیلومتر جاده خاکی وجود دارد که در این حوزه نیاز به اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان جهت خاکبرداری، خاکریزی، احداث پل، لکه‌گیری جاده و ایمن سازی پرتگاه ها و پیچ‌های خطرناک میباشد.
فرماندار بویراحمد توسعه ارتباطات مخابراتی را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: سایت همراه اول و جی اس ام روستایی در روستای راجونه کاری با اعتبار حدود یک میلیارد تومان
انجام شده که ارتباط مخابراتی روستاهای توابع را نیز فراهم می کنند و ارتباط اینترنتی مشترکین را با سرعت کم فراهم نموده است.
فرماندار بویراحمد اتصال تنگ تامرادی از طریق کوچک به طول ۷ کیلومتر و ۱۵ کیلومتر جاده های دسترسی به بین روستایی را از مهمترین دغدغه های اهالی این منطقه و مسئولان عنوان کرد.

در سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور کلنگ کارخانه بازیافت زباله و ساماندهی سایت دفن پسماند شهر یاسوج با اعتبار 310000000000 ریال به زمین زده شد.

آخرین اخبار