فرماندار بویراحمددرنشست خبری هفته دولت مطرح کرد:

بالندگی انقلاب به حفظ سرمایه های اجتماعی است

 

شاهرخ کناری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت با بیان اینکه خبرنگاران دیدبانان جنگ نرم و زبان گویای مردم و دولتها می باشند گفت : رمز ماندگاری شهید باهنر و رجایی در نوع نگرش آنان بود که تبیین کننده راه و چگونگی خدمت به مردم بودند و از این حیث در تاریخ و قلب مردم ایران ماندگار شدند.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه قانون فصل الخطاب مجریان انتخابات است و برای ما اشخاص و احزاب تفاوتی ندارند، گفت : انتخابات شناسنامه حاکمیت است و دارای چارچوب و قوانین خاص در اجرا می باشد .

وی سال ۹۸ را به دلیل برجام و انتخابات، سالی خاص ارزیابی کرد و گفت : باید نگران سرمایه های اجتماعی بود چرا که بالندگی انقلاب بعد از ۴۰ سال در دستان و حضور مردم می باشد .

کناری با بیان اینکه حتما از گردنه های سخت عبور خواهیم کرد و هیچ کس حق ناامید کردن مردم را ندارد، گفت : برگزاری خوب و مناسب انتخابات باعث تقویت بنیه اجتماعی کشور می شود و به همین دلیل بدنبال برگزاری بهترین انتخابات هستیم که نظام را بیمه می کند.

وی نشاط اجتماعی و افزایش فرصت های چانه زنی و کاهش سطح نفوذ پذیری در جامعه را اولویت های ترمیم نارضایتی ها عنوان کرد.

این مقام مسئول از رسانه ها خواست تا  فضای کار را در این برهه از فضای انتخابات دور نگه دارند، چرا که زمان براساس قوانین انتخابات مناسب نبوده و باعث می شود تا فضای کار و خدمت طرد شده و مسئولان نتوانند خدماتی ارائه نمایند.

فرماندار بویراحمد همچنین تاکید کرد : در سطح استان و شهرستان مدیرانی هستند که از فضای کار شانه خالی می کنند و بدنبال انتخاباتی کردن  فضای استان و شهرستان  برای پوشش عملکرد ضعیفشان می باشند .

کناری ناامید کردن و تشدید نارضایتی های مردم و استفاده از واژه های نامانوسی همچون تحریم انتخابات را بازی در زمین دشمن دانست و از رسانه ها، نخبگان و افراد دارای نفوذ و تریبون خواست برای تلطیف فضای جامعه ، ایجاد نشاط اجتماعی، افزایش فرصت های چانه زنی ، انسجام و همدلی میان جریان های سیاسی و پرهیز از دوگانگی ها و خرده گیری های بی مورد در این سال حساس انتخاباتی همت کنند.

فرماندار بویراحمد همچون بسیاری از نخبگان، دلسوزان و فرهیختگان این استان که دل در گرو پیشرفت و آبادانی دیارشان دارند خودزنی ها، سیاست زدگی های بیش از حد و برخی نگاه های خاص منطقه ای را آفت جدی و سهم مهلک در توسعه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

وی نقش ممتاز و تعیین کننده رسانه ها در جهت دهی افکار عمومی و برجسته سازی نگاه های مثبت و ایجاد امید و نشاط اجتماعی در بین مردم به جای سیاه نمایی ها و برخی التهاب آفرینی های کاذب را یادآور شد و گفت: در کنار برخی مشکلات معیشتی و رفاهی و نارضایتی های مردم در بخش های مختلف اما نباید از خدمات رسانی ها در شرایط سخت امروز نیز غافل شد.

 

 

*افتتاح و کلنگ زنی ۸۵ پروژه شهرستان بویراحمد

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: در هفته دولت سال جاری ۸۵ پروژه در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شود.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان بویراحمد سرجمع اعتبارات پروژه های عمرانی واقتصادی که در هفته دولت امسال به بهره برداری میرسند را معادل با 146 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی با اشاره به  خروجی اشتغال پروژه ها، تصریح کرد: از مجموع پروژه ها، اشتغال زایی ۳۴۲ ‌نفری محقق خواهد شد.

کناری با بیان اینکه ۵۵ پروژه با ۱۲۲ میلیارد تومان در هفته دولت سال گذشته به بهره برداری رسید، عنوان داشت: بدون احتساب تسهیلات مختلف، قریب به ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه طی سال گذشته در شهرستان بویراحمد به بهره برداری رسید و خروجی مناسبی در بخش های مختلف رقم خورد.

 

وی از ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه با اعتبار بالغ بر ۷ میلیارد تومان در شهر مادوان خبر داد و ابراز داشت: پوشش و ارتقای ظرفیت های آموزشی در مناطق حاشیه شهر هدفگذاری شده است.

کناری به افتتاح پروژه های تمام تکمیل اشاره کرد و عنوان داشت:چندین پروژه با پیشرفت بیش از ۹۷ درصد در شهرستان وجود دارد که در لیست پروژه های افتتاحی قرار نگرفت.

وی افزود: بهره برداری از پروژه های تمام تکمیل محور فعالیت در هفته دولت است.

 

** خودزنی‌های در بویراحمد وزارت نفت را فراری داد

فرماندار بویراحمد در پاسخ به سوالی مبنی بر کارشکنی‌ها در واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت گفت: کارشکنی در واگذاری پارک جنگلی به وزارت نفت یک خودزنی است، وزارت نفت بدون اینکه حتی یک درخت قطع شود قصد سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان در پارک جنگلی یاسوج را دارد.

کناری عنوان کرد: پارک جنگلی یاسوج به مامنی برای آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده، بنابراین واگذاری این مکان به وزارت نفت موجب رونق شهر یاسوج می‌شود که البته این پروژه هنوز منتفی نشده است و استاندار و نماینده مردم در تهران پیگیر هستند و منابع طبیعی استان هم موافق است.

این مقام مسوول بیان کرد: درختان پارک جنگلی یاسوج از درختان محمودآباد مازندران که بیشتر نیست چطور این طرح در مازندران اجرا شده اما در استان ما با کارشکنی‌هایی روبه‌رو شده است.

کناری در ادامه به معضلات فرهنگی در استان اشاره کرد و با انتقاد از کم‌کاری متولیان فرهنگ، گفت: ادارات فرهنگی در جذب اعتبارات می‌توانند به شهرستان کمک کنند اما متاسفانه فرهنگ و ارشاد شهرستان تعطیل شده و تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد یک سالی است که مدیر ندارد و عملا بخش فرهنگی در این دو حوزه تعطیل است.

وی در پایان با بیان اینکه کمیته رصد و رسانه ها در تمام ابعاد، ناظر به فعالیت های زود هنگام انتخاباتی است، تاکید کرد: ساماندهی رسانه ها و بررسی مجوزها و کیفیت حضور را در دستور کار قرار می دهیم.

*بریده جراید

آخرین اخبار