هفته دولت98

افتتاح و کلنگ زنی ۸۵ پروژه با اعتبار ۱۴۶ میلیارد تومان در بویراحمد

هفته دولت امسال، استاندار، فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی از مدیران کل استان چند پروژه به نمایندگی از ۸۵ پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان بویراحمد را افتتاح کردند .

در ابتدای  این مراسم استاندار در دیدار با خانواده شهید خضوعی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: هر حرکت واقدام ارزشمند در طول تاریخ ماندنی است.

در ادامه مجتمع و رستوران اقامتی و پذیرایی با زیربنای ۱۲۰۰ متر به منظور  استفاده  گردشگران وپروژه چهار بانده محور یاسوج_بابامیدان_سمیروم با اعتبار ۵میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

از دیگر برنامه ها، افتتاح کارخانه آسفالت تمام اتوماتیک پنج دانه بندی سامان بویر  با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال، و با ظرفیت تولید ۳۶۰ هزار تن و همچنین اشتغال ۱۵ نفر در مساحت ۱۰ هزار متر مربع و با همکاری ۲۲ میلیارد ریالی پست بانک افتتاح شد.

افتتاح پروژه گازرسانی به روستاهای دلی خمسیر بویراحمد نیز به نمایندگی از ۸۲۰ روستا که گاز رسانی آنها به اتمام رسیده است؛ از دیگر پروژه های امروز بود که در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری رسید.

از مجموع ۵۹۳ روستای بویراحمد و جمعیت ۱۴۱ هزار نفری، ۹۰ درصد این روستاها تحت پوشش آب و فاضلاب قرار دارند، که دردولت تدبیر وامید از محل صندوق توسعه ملی آب رسانی به روستاها انجام شد و مجتمع آب رسانی شهدای گوشه و مزدک در حال حاضر ۴۱۱ روستا با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان در دو روستای قادر آباد و حسین آباد در حال انجام و کار شده است.

شاهرخ کناری نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد در پایان این آئین با بیان اینکه در ده سال اخیر 500 هزار مترمربع آسفالت در روستاها و شهرهای این شهرستان انجام گرفت، بیان کرد: این خدمات نظام اسلامی قابل توصیف نیست و با توجه به این شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه، مسئولان همه پای کار هستند تا خدمات خوبی ارائه شود.
کناری گفت: به مناسبت هفته دولت، 85 پروژه با اعتبار 146 میلیارد تومان در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی که این پروژه‌ها برای 342 نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

 

آخرین اخبار