درصورت تخلف، تاکسی‌های بیسیم به تاکسی تلفنی تغییر نام خواهند یافت

سید کرامت‌الله فرج‌زاده با اشاره به خدمات‌دهی تاکسی‌ بیسیم‌ها در سطح شهر اظهار کرد: با توجه به ماهیت و نحوه خدمات‌رسانی تاکسی‌های بیسیم مقرر شده که به جهت مزاحمت‌های ایجاد شده و ایجاد گره‌های ترافیکی ناشی از ایستگاه‌های تاکسی بیسیم مدیران تاکسی بیسیم تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات را اتخاذ کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه تاکسی بیسیم بر اساس دستورالعمل و آئین‌نامه اجرایی نباید در ایستگاهی مستقر باشد بلکه باید به صورت سیار در سطح شهر مسافران را جابجا کند، گفت: از مسئولان و متولیان امر انتظار می‌رود که مسئولان این وضعیت را ساماندهی کنند.

فرج‌زاده با تاکید بر اینکه بعضا مشاهده شده که تجمع تاکسی بیسیم‌ها در مکانی منجر به ایجاد مزاحمت‌ها و مشکلاتی برای شهروندان شده است، گفت: مدیران تاکسی بیسیم باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که از تجمع تاکسی بیسیم‌ها در نقطه خاصی جلوگیری شود.

این مسئول بر ضرورت ساماندهی تاکسی بیسیم‌ها در شهر یاسوج تاکید کرد و گفت: در صورتی که تاکسی بیسیم‌ها اصول و ضوابط را رعایت نکنند و در نقاط مختلف مستقر شوند ،در  این صورت تاکسی‌های بیسیم به تاکسی تلفنی تغییر نام خواهند یافت.

وی در ادامه از تعداد مجوزهای تاکسی بیسیم در یاسوج گلایه کرد و گفت: در شهر تهران با جمعیت بالای هشت میلیون نفر دو تاکسی بیسیم، بدون در نظر گرفتن مکانی پیش‌بینی شده که در شهر کوچکی چون یاسوج مجوز هفت تاکسی بیسیم داده شده است.

معاون فرماندار بویراحمد که تعداد زیاد مجوز تاکسی بیسیم‌ها را ناشی از رقابت شدید بین این صنف عنوان کرد و گفت: تاکسی بی‌سیم‌های شهر یاسوج در بهترین مکان‌های عمومی مستقر هستند که در تضاد آشکار با ماهیت و تاسیس تاکسی بیسیم است.

فرج‌زاده تصریح کرد: تاکسی بیسیم‌های یاسوج با مشخص کردن جایگاه‌های ویژه‌ای برای ایستگاه منجر به ایجاد مزاحمت‌ها و مشکلات ترافیکی شده‌اند که باید در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکلات و گره‌های ترافیکی اقدام شود.

آخرین اخبار