شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی در گروه همراهی همه جانبه مدیران شهرستانی است

محمدکاظم نظری با اشاره به وجود آسیب‌های متعدد در سطح جامعه اظهار کرد: شهرستان بویراحمد به جهت مرکز استان بودن رشد مهاجرت آن رو به افزایش بوده که این عامل خود باعث بروز برخی آسیب‌ها خواهد بود.

فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه عمده مهاجرت‌ها در حاشیه شهر صورت می‌گیرد و به دلیل نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم آسیب‌هایی افراد را تهدید می‌کند، گفت: با مهاجرت‌های بی‌رویه به شهر شاهد کمبودهایی در روستاهای حومه شهر هستیم.

این مسئول با بیان اینکه به دلیل مهاجرت بالا امکانات و زیرساخت‌های کنونی جوابگوی جامعه مهاجرپذیر در حومه شهر و روستاهای اقماری نبوده، گفت: مسئولان و متولیان امر باید چاره‌ای برای مشکلات و نواقصات در سطح جامعه باشند.

نظری بابیان اینکه آسیب‌های اجتماعی هر جامعه‌ای را تهدید می‌کند و مسئولان باید هوشیار باشند و شرایط لازم را برای مقابله و حفاظت جوانان از گزند آسیب‌ها ایجاد کنند، گفت: باید شرایط لازم و مساعد را برای جوانان فراهم کنیم تا از آسیب‌هایی که در کمین ‌آن‌ها است حفظ شوند.

مسئول ارشد اجرایی بویراحمد با تاکید بر اینکه به عنوان مسئول باید برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی سیاست­‌های مناسبی باید اتخاد شود، گفت: دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط مکلف هستند در جهت کنترل و کاهش آسیب­‌های اجتماعی در زمینه پیشگیری اولیه از آسیب­‌های اجتماعی آموزش‌های لازم جهت مقابله با مشکلات با هدف پیشگیری از آسیب‌ها و آموزش مهارت زندگی به دانشجویان و کودکان و … را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه مسئولان اجرایی در سطح شهرستان باید در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی همسو و همراهی با یکدیگر گام بردارند، گفت: در راستای مقابله با آسیب‌ها و رفع مشکلات و نواقصات مدیران دستگاه‌ها باید در یک مسیر حرکت کنند و به گونه‌ای عمل نشود که در کارها موازی کاری صورت گیرد.

نظری ضمن تاکید مجدد بر ضرورت توجه و رفع موانع و آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان بویراحمد تصریح کرد: انتظار می‌رود مدیران شهرستانی با تمام تلاش و همت خود در در رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهند تا دیگر شاهد آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان نباشیم.

فرماندار بویراحمد اذعان کرد: هیچ کاری بدون همراهی و همکاری همه‌جانبه مدیران در تمامی عرصه‌ها امکان‌پذیر نبوده از این‌رو انتظار می‌رود مدیران در راستای رفع تمامی مشکلات و موانع و نواقصات همراه و همسو با یکدیگر گام بردارند.

آخرین اخبار