فرمانداربویراحمد: پدافند غیرعامل، تشریفاتی نیست

سید محمدکاظم نظری در جلسه پدافند غیر عامل بر ضرورت فرهنگ‌سازی اصول پدافند غیر عامل تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه پدافند غیرعامل با جان مردم در ارتباط بوده لذا این مهم باید در استان و شهرستان به مطالبه عمومی تبدیل شود.

فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه باید آگاه‌سازی لازم در خصوص پدافند غیرعامل در سطح استان و شهرستان بویراحمد صورت گیرد، گفت: قطعا با فرهنگ‌سازی لازم می‌توان پدافند غیرعامل را در جامعه نهادینه کرد.

وی تاکید کرد: نهادهای فرهنگ‌ساز از جمله آموزش و پرورش، وزارت علوم و دانشگاه‌های کشور و مجموعه رسانه‌ها نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در کشور دارند.

نظری در ادامه تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد از حیث اجرای پدافند غیرعامل از استان‌های بوده که تاکنون خوب عمل کرده است.

این مسؤول با بیان اینکه پدافند غیرعامل تشریفاتی نیست، گفت: پدافند غیر عامل عملیاتی بدون استفاده از ابزار نظامی است که با هدف مقاوم‌سازی در حوزه‌های مختلف از آن بهره‌گیری می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در تمامی عرصه‌ها تاکید کرد: در صورت بروز حوادث غیرطبیعی مرگ و میر ناشی از حوادث افزایش خواهد یافت.

نظری با بیان اینکه پدافند غیرعامل به مطالبه عمومی تبدیل نشده است، گفت: متاسفانه با وجود ناظر فنی در سطح کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از ساختمان‌ها ایمنی لازم را ندارند.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: اینکه 90 درصد آسانسورهای ساختمان‌های استان مشکل دارند باید پیگیر شود که نهادهای نظارتی چه کاری در این خصوص انجام دادند.

این مسؤول تاکید کرد: دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری، استاندارد، نظام مهندسی و ادارات خدمات‌رسان دستورالعمل پدافند غیرعامل را مدنظر قرار دهند تا جان مردم حفظ شود.

آخرین اخبار