کسب عنوان برتری فرمانداری بویراحمد در پدافند غیرعامل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بویراحمد، محمود مومن‌نسب ظهر امروز درگفتگو با خبرنگاران با اعلام کسب رتبه برتر کهگیلویه و بویراحمد در پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد در بین ادارات کل پدافند غیر عامل وزارتخانه‌ها و سازمان‌های کشوری و ادارات کل استانی در هفته پدافند غیر عامل سال جاری رتبه بر‌تر را کسب کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: اداره کل پدافند غیرعامل استان به دلیل تشکیل منظم جلسات شورا، قرارگاه‌ها و کارگروه‌ها و برنامه‌ریزی‌های مرتبط آموزشی و تخصصی رتبه بر‌تر از میان دستگاه‌های استانی و کشوری را کسب کرد.

مومن‌نسب اذعان کرد: در راستای سیاست‌ها و فعال سازی اصل پدافند غیرعامل و محورهای آن در بین دستگاه‌ها، مدیران، کارشناسان و بخش خصوصی پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد در کشور رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

این مسؤول ادامه داد: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته از شهرستان‌های هشت‌گانه کهگیلویه و بویراحمد شهرستان‌های بویراحمد و گچساران رتبه اول، کهگیلویه و بهمئی رتبه دوم و لنده رتبه سوم استانی را کسب کردند.

وی به وظایف پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: وظیفه اصلی پدافند غیرعامل سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت، آینده‌نگری و آینده پژوهشی استوار است که پدافند غیرعامل شان عملیاتی و حضور در عرصه و جایگاه تامین اعتباری ندارد و وظیفه اصلی آن اعلام خطر و هشدار است.

مومن‌نسب ادامه داد: برای مثال پدافند غیرعامل در راستای اهداف و سیاست‌های سازمانی خود در خصوص تعیبین تکلیف پل‌های ورودی و خروجی شهر یاسوج و نحوه ایجاد فضای امن در طرح‌ها و پروژه‌های اداری و مسکونی هشدارهای لازم را اعمال می‌کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: اگر بخواهیم کشور، منطقه و استانی آباد و عاری از هرگونه بحران و تهدید داشته باشیم و آن را برای نسل‌های بعدی ایمن کنیبم باید الزامات پدافند غیرعامل در تمام برنامه‌ها و طرح‌ها را رعایت کنیم.

 

 

 

 

آخرین اخبار