افتتاح پروژه های بخش کبگیان /گزارش تصویری

محمدکاظم نظری در آیین افتتاحیه پروژه‌های بخش کبگیان شهرستان بویراحمد ضمن تبریک دهه مبارک فجر، اظهار کرد: برخی به خاطر رقابت‌های سیاسی همه خدماتی که نظام در ۳۸ سال گذشته ارائه داده است زیر سوال برده و نادیده می‌گیرند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به رشد سواد در استان، افزود: یکی از موارد خدمت‌رسانی نظام به مردم در حوزه سواد است که در حال حاضر به صورت محسوسی رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در رژیم گذشته ۷۰ درصد مردم استان بی‌سواد بودند، گفت: این در حالیست که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران نرخ بی‌سوادی در استان به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.

این مسوول، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد فضاهای آموزشی استان از ۲۷۰ مدرسه در رژیم گذشته به ۲۸۰۰ مدرسه رسیده است، گفت: این خدمات قابل قیاس با خدمات گذشته نیست.

نظری، یادآور شد: در سال ۹۵ برای بخش کبگیان به عنوان کوچکترین بخش بویراحمد ۴۱ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستانی در نظر گرفته شد که به رغم آنکه سال ۹۴ و ۹۵ به لحاظ اقتصادی سال‌های سختی برای دولت بود اما رشد اعتبارات مطلوب بود.

به گفته فرماندار بویراحمد طی سالهای ۹۴ و ۹۵ در بهسازی جاده‌های روستایی انقلاب شد چرا که اکثر جاده و راه‌های روستایی بهسازی و آسفالت شدند و این کار کمی نیست چون اولین بخش توسعه، ایجاد راه ارتباطی و دسترسی است.

وی با اشاره به تعدد خدمات صورت رفته توسط این دولت به مردم به خصوص در شهرستان بویراحمد، یادآور شد: مسؤولان همچنان خدمت‌رسانی به مردم را وظیفه خود می‌دانند .

این مسوول، آسفالت همه کوچه‌ها را یکی از مطالبات مهم مردم بیان کرد و گفت: این موضوع در همه برنامه‌های بازدید مورد توجه قرار داشته و مطرح می‌شود.

نظری با اشاره به طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان، گفت: اگر در برخی روستاها آسفالت کوچه‌ها صورت نگرفته به دلیل اجرای طرح گازرسانی است چون برخی روستاها در مسیر اجرای طرح قرار دارند و مسؤولان برای جلوگیری از دوباره کاری کار آسفالت را انجام نداده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اتمام عملیات گازرسانی آسفالت همه کوچه‌های روستاها در اولویت قرار دارد.

 

آخرین اخبار