پایگاه اورژانش شهر مادوان افتتاح شد

 

پایگاه اورژانس شهر مادوان برای خدمت رسانی به جمعیتی بالغ بر شصت هزار نفر افتتاح شد.
فرماندار بویراحمد آیین افتتاح این پایگاه با بیان اینکه بخشی از ترافیک و ازدحام مرکز استان به دلیل کمبود امکانات حوزه بهداشت و سلامت در شهر مادوان است گفت:این شهربه لحاظ جمعتی حتی قابلیت داشتن پلی کلینیک تخصصی را دارد.
محمد کاظم نظری تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند ، باید همه دست به دست هم بدهند تا شرایط بهتری در زمینه سلامت ، بهداشت و درمان برای این جمعیت که معمولا در جز اقشار آسیب پذیر هستند فراهم شود.
معاون بهداشتی شهرستان بویراحمد نیز در آیین افتتاح این مرکز گفت: پایگاه مادوان چهاردهمین پایگاه شهری است که در استان افتتاح شده است.
محسن مرادی با بیان اینکه تاکنون ۳۹ مرکز خدمات اورژانس در استان راه اندازی شده افزود:این طرح جا مانده از طرح توسعه پنجم است که در قالب تفاهم نامه میان معاونت بهداشتی و درمان وزارت بهداشت راه اندازی شده است.
مرادی ادامه داد: با ایجاد این پایگاه ۶۰ هزار نفر از جمعیت شهر مادوان ومهریان و بلهزار و همچنین روستای ده برآفتاب تحت پوششش قرار می گیرند.
وی یادآور شد مادوان به دلیل داشتن جمعیت ۳۶ هزار نفری و جمعیت روبه رشد آن به واسطه مهاجر پذیر بودن، ویژگیهایی دارد که از همین حالا می توان برای ایجاد بیمارستان در آن برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد در مرکز بهداشت شهر مادوان روزانه به طور میانگین بیش از یک هزار بیمار ویزیت می شود که ۷ پزشک در شیفت صبح ،یک پزشک بعد از ظهر ،۲ دندانپزشک و ۳ ماما در فضایی با زیربنای ۳۶۰ متر مربع به مردم خدمت ارایه می کنند.
مرادی با اشاره به ساختمانی نوساز که در کنار این مرکز بلا استفاده رها شده است گفت: این مرکز به دلیل قرار گرفتن در مکان مناسب قابلیت اضافه کردن فضا های جدید را دارد . و پیشنهاد می شود که از این ساختمان برای کلینیک تخصصی استفاده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز پس از رویت ساختمان اورژانس گفت: با ۴۰۰ میلیون تومانی که برای ساخت این مرکز هزینه شده فقط می توان یک دستگاه آمبولانس خریداری کرد.
اورنگ ایلامی افزود:اینکه با اعتبارات ناچیز این مرکز افتتاح شده کار ارزشمندی است و امیدواریم ساختمانهای شکیلتر و بهتری برای پایگاه های اورژانس ایجاد شود که ضریب ایمنی لازم را برای مواقع بحران مثل زلزله داشته باشند.
وی ادامه داد برای ایجاد کلینیک در شهر مادوان باید این موضوع در کمیسیون ها مطرح شده و بیمه ها نیز برای ارایه خدمات موافقت کنند که تلاش می کنیم به زودی بتوانیم مراحل آن را طی کنیم.
وی اضافه کرد: شهر در شهر مادوان نسبت به ارایه خدمات تخصصی احساس نیاز می شود که موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آخرین اخبار