رزمایش مدافع حرم در بویراحمد برگزار میشود

جلسه آمادگی رزمایش نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد به ریاست سید محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد و با حضور فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان بویراحمد و مدیران شهرستانی برگزار شد.

سید محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد بر ضرورت همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان با دست‌اندرکاران رزمایش اولین شهید مدافع حرم تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان حضور فعال داشته باشند.

فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا رزمایش به نحو مطلوب و شایسته برگزار شود، گفت: یکی از اهداف رزمایش سنجش آمادگی ادارات بوده که انتظار می‌رود نهایت همکاری را در برگزاری رزمایش در 31 فروردین و اول اردیبهشت‌ماه داشته باشند.

داریوش مثنوی در این جلسه از حضور تمامی دستگاه‌ها قدردانی کرد و خواستار همراهی و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای خدمات‌رسان در رزمایش شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد سردار ستار اورنگ شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بویراحمد گفت: رزمایش بیت‌المقدس و کوثر با حضور هفت گردان و پشتیبانی گردان امنیتی امام علی به مدت دو روز در 31 فروردین ماه و اول اردیبهشت‌ماه در منطقه عمومی تیپ 48 برگزار می‌شود.

مثنوی ادامه داد: این رزمایش هر ساله به منظور ایجاد آمادگی بسیج درماموریت دفاع از کوی و برزن با انجا‌م تاکتیک های مختلف عملیاتی خصوصا امداد و نجات و مقابله با آسیب‌های ناشی از بحران های طبیعی برگزار می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه پدافند غیر عامل در این رزمایش به صورت عملی اجرا می‌شود، گفت: از ماموریت‌های بسیج کمک به مقابله با اختشاشات شهری و ناآرامی‌ها است که یکی از گردان‌ها  این رزمایش را عملیاتی می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بویراحمد بیان کرد: سه تاکتیک رزم کمین و ضد کمین و عملیات بازپس‌گیری و مقابله با تهدیدات نظامی دشمن و اشغال مناطق سه گردان رزمایش خواهند کرد و دو هزار نفر از بسیجیان شهرستان در این رزمایش حضور دارند.

 

 

آخرین اخبار