شهرک شهدای چال بنیو و پروژه گازرسانی به روستای سرگچینه کلنگ زنی شد

 

پروژه احداث شهرک شهدای چال بنیو و گازرسانی به روستای سرگچینه از توابع دهستان دشتروم با حضور مسئولان استانی و فرماندار بویراحمد کلنگ زنی شد.

فرماندار بویراحمد در آیین کلنگ زنی این دو پروژه گفت:در شهرک شهدای چال بنیو 300 قطعه زمین از اراضی ملی با در نظر گرفتن فضاهای آموزشی،فرهنگی و رزشی و مذهبی به اهالی این منطقه واگذار می شود .

محمد کاظم نظری ادامه داد: در واگذاری زمین ها طبق اهداف توسعه ای  تمامی امکانات برای داشتن یک زندگی ایده آل  پیش بینی شده است تا مردم با آرامش در روستا به کشاورزی و تولید بپردازند.

نظری ادامه داد: در کمیته برنامه ریزی شرایطی پیش بینی کرده ایم که متقاضیان برای دریافت تسهیلات با مشکل روبرو نشوند و در عوض انتظار داریم ظرف شش ماه ساخت و ساز آغاز شود که زمینه ای برای خرید و فروش زمینها و بالارفتن قیمت زمین برای برخی افراد ایجاد نشود.

وی گفت: در گذشته بدون هماهنگی با دستگاه های خدمت رسان  زمینهای به مردم واگذار شد که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کرد اما  در این پروژه  با همکاری بنیاد مسکن و دستگاه های خدمت رسان همه موارد و شرایط پیش بینی شده که مردم با خیال آسوده ساخت مسکن را آغاز کنند.

وی درباره گازرسانی به روستای سرگچینه نیز به سرمای هوا در این مناطق اشاره کرد و گفت :

گازرسانی از نیازها و مطالبات  مردم این منطقه بود که با پیگیری های انجام شده بنیاد مسکن استان به رغم آنکه وظیفه ای در این زمینه بر عهده ندارد اما گاز رسانی به این مناطق را تقبل کرده است و امیدواریم هر چه سریعتر در آیین افتتاح پروژه حضور یابیم .

وی ادامه داد : اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال برای 4200 متر شبکه گذاری در منطقه سرگچینه در نظر گرفته شده که پس از انجام 90 خانوار از نعمت گاز برخوردار می شودند.

در پایان این برنامه نیز سند 4 خانه روستای سرابتاوه به نمایندگی از یکهزار سند صادر شده به اهالی تحویل داده شد که فرماندار بویراحمد ابراز امیدواری کرد سند دار شدن مسکن روستایی منجر به کاهش تنش های اجتماعی  و ایجاد یک سرمایه اقتصادی برای خانوار ها شود.

آخرین اخبار