در شورای سلامت مطرح شد: کشتارگاههای غیر مجاز در سطح شهرستان جمع آوری شوند/ مردم گوشت را از مراکز مجاز تهیه کنند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بویراحمد در جلسه اضطراری شورای سلامت شهرستان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۱ نفر در کشور به بیماری تب کریمه کنگو دچار شده و سه نفر نیز جان خود را از دست دادند.
عبدالحمید پناهی با اشاره به اینکه این بیماری دارای میزان مرگ و میر بالایی است، گفت: باید موضوع پیشگیری در وهله اول مورد توجه قرار گیرد که آن نیز منوط به افزایش تعداد کشتارگاه های مجاز برای تامین گوشت قرمز است.
معاون اجتماعی فرمانداری بویراحمد با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری مشترک بین انسان و دام است، تاکید کرد: پیشگیری دارای اهمیت خاصی است که باید مردم به مسائل بهداشتی توجه کرده و گوشت را از مراکز مجاز تهیه کنند.
پناهی یادآور شد: دامداران باید خطر تب کریمه کنگو را جدی گرفته و نسبت به سم پاشی جایگاه‌های پرورش دام‌ها اقدام کنند.
وی گفت: بیماری تب کریمه کنگو در حیوانات اهلی هیچ گونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری از دامهای آلوده به انسان باید جدی گرفته شود لذا، دستگاه های زیربط بر جایگاه های عرضه ی گوشت غیر مجاز نظارت بیشتری داشته باشند.
معاون سیاسی فرماندار بویراحمدبا بیان اینکه مردم فریب افراد سود جو را نخورند، هشدار داد: این معضل باعث شده عده ای سودجو حیوانات اهلی مردم از جمله گوسفندان را با قیمتی نازل خریداری کنند.

آخرین اخبار