فرماندار بویراحمد مطرح کرد خسارات سنگین بیماری تب‌برفکی به دامداران بویراحمد/ امسال با بحران آب و خشکسالی روبه‌رو هستیم

شناسه خبر: 1046556 سرویس: استانها
۲۴ فروردين ۱۳۹۵ – ۱۳:۴۸
محمد کاظم نظری
فرماندار بویراحمد با اشاره به شیوع بیماری تب‌برفکی در سطح این شهرستان، گفت: این بیماری تاکنون خسارات زیادی را به دامداران این شهرستان وارد کرده و نیازمند واکنش سریع مسئولان دامپزشکی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمد کاظم نظری پیش از ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری شهرستان بویراحمد در سال 95 با بیان اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی شهرستان بویراحمد به‌ویژه در حوزه عمران روستایی در سال گذشته از شتاب خوبی برخوردار بود، اظهار داشت: امیدواریم این روند در سال جدید نیز ادامه یابد.

وی افزود: با وجود واقع شدن مرکز استان در شهرستان بویراحمد، در سال گذشته در حوزه تخصیص اعتبارات و طرح‌های عمرانی حق این شهرستان در حد مطلوب ادا نشد و امیدواریم این موضوع در سال جدید جبران شود.

نظری بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان پروژه‌های قابل طرح و مهم را برای ارائه به وزیران در سفر هیأت دولت آماده کنند.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌های اجراشده در سطح شهرستان از کیفیت خوبی برخوردار نیستند، تصریح کرد: اعتباراتی که در اختیار پیمانکاران قرار داده می‌شود بیت‌المال است و ما در قبال هدرروی بیت‌المال سکوت نمی‌کنیم.

فرماندار بویراحمد با اشاره به تخریب آسفالت برخی راه‌های شهرستان بعد از گذشت دوماه از آسفالت، عنوان کرد: پیمانکار و ناظر مربوطه باید در این مورد پاسخگو باشند.

نظری با اشاره به در پیش بودن تابستان، گفت: امسال با بحران آب و خشکسالی مواجه خواهیم بود و باید از همین حالا برای مقابله با این بحران برنامه‌ریزی شود.

وی تعیین تکلیف ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهر یاسوج و روستاهای شهرستان را را از دیگر برنامه‌های سال 95 دانست که باید در دستورکار مدیران مربوطه قرار گیرد.

فرماندار بویراحمد با اشاره به شیوع بیماری تب‌برفکی در سطح این شهرستان، گفت: این بیماری خسارات زیادی را به دامداران این شهرستان وارد کرده‌است و نیازمند واکنش سریع مسئولان دامپزشکی است.

نظری به ریشه‌کنی گیاهان کوهی مانند بیلهر در سطح بویراحمد اشاره داشت و بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها برای جلوگیری از ریشه‌کنی این گونه‌ها با منابع طبیعی همکاری کنند.

وی خواستار پیوستن مردم بویراحمد به کمپین‌های نخریدن و عدم استفاده از این گیاهان شد.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه امسال اجلاسیه شهدای استان در یاسوج برگزار می‌شود، گفت: همه ادارات باید وظایف محوله را برای برگزاری هر چه بهتر این اجلاسیه انجام دهند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار