فرماندار بویراحمد: کارخانه فولاد دنا در شهرستان بویراحمد کلنگ‌زنی می‌شود

شناسه خبر: 978969 سرویس: استانها
۰۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۶:۲۱
کلنگ زنی
فرماندار شهرستان بویراحمد از کلنگ زنی و بهره‌برداری ۱۲۵ پروژه و طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۷۳۰ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر در این شهرستان خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی کارخانه فولاد دنا آسیا مارگون بویراحمد از جمله مهمترین این پروژه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمد کاظم نظری عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: 125 پروژه و طرح اقتصادی با اعتباری بیش از 730 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف شهرستان بویراحمد به مرحله بهره برداری و یا کلنگ زنی می‌رسند .

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: بیشتر این طرح‌ها و پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف آب روستایی و شهری، کشاورزی، برق رسانی، آموزشی، راهسازی، خدمات بهداشتی و درمانی خدمات شهری و روستایی و اجرای طرح‌های روستایی هستند.

نظری خاطرنشان کرد: امید است با بهره برداری از این طرح‌ها و برخورداری مردم شهرستان از مواهب چنین طرح‌هایی شاهد تحول و شکوفایی بیشتری در سطح شهرستان باشیم .

وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها و پروژه‌ها برای یک هزار و 894 نفر اشتغال زایی ایجاد می‌شود، بیان کرد: اشتغالزایی طرح‌های اقتصادی و پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح یک هزار و 44 نفر است که سهم اشتغال‌زایی پروژه‌های کلنگ زنی نیز 850 نفر را شامل می‌شود.

نظری با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید مبنی بر اتمام طرح‌ها با پیشرفت فیزیکی بالا است، عنوان کرد: تعداد 118 پروژه و طرح اقتصادی به مرحله بهره برداری می‌رسند که از این تعداد 94 پروژه عمرانی و 24 طرح کارخانه اقتصادی و مابقی طرح گلنگ زنی هستند.

فرماندار بویراحمد افزود: اعتبار هزینه شده جهت افتتاح و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های فوق 124 میلیارد تومان است.

نظری اجرای آبیاری قطره‌ای روستاهای حسین خانی کاکان و دشتروم، اجرای آبیاری تحت فشار مختار در بخش کشاورزی، احداث مخزن 1000 متر مکعبی چیتاب، آبرسانی به روستای بلوط کاران در حوزه آبرسانی، گاز رسانی به مجموعه روستاهای کاکان و راهمالی و اجرای بیش از 33 پروژه در بخش برق رسانی مثل اصلاح و بهینه سازی موردراز علیا ،سرود جنوبی ،حیدرآباد لوداب ، فیروزآباد ، آب بهار ،مختار و توسعه و احداث سروک ، دلی اولاد علی مومن ،نرگاه را از مهم ترین پروژه های افتتاحی این شهرستان عنوان کرد.

وی افزود: افتتاح سالن ورزشی قائم آل محمد یاسوج و استاندارد سازی مدرسه راهنمایی فرهنگیان یاسوج از جمله دیگر پروژه‌های افتتاحی هستند.

نظری بهسازی وآسفالت راه باغچه – سادات امام زاده علی (ع)با اعتبار یک میلیارد تومان، بهسازی و آسفالت را میر غضب به مرد خدا و نیز راه رون به جوکار و تاکسیسه به مورزرد زیلایی را از جمله پروژه های حوزه راهسازی برشمرد.

رئیس شورای اداری شهرستان بویراحمد با اشاره به نقش زیرساخت‌ها درتوسعه منطقه، اظهار داشت: در بحث آماده سازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی می‌توان به احداث خط انتقال برق دو مداره شهرک صنعتی سقاوه و زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی شماره 3 یاسوج اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزشی 2 پروژه زمین چمن شهدای یاسوج و کاکان با اعتبار 500 میلیون تومان به بهره برداری می‌رسند، گفت: پروژه‌های در بحث خدمات شهری شهرداری‌ها بهسازی معابر و احداث پارک شهرداری مارگون، روشنایی معابر مرکزی سطح شهر و بازگشایی فاز 2 خیابان جمهوری شهر یاسوج را شامل می‌شود.

نظری مهم‌ترین طرح‌ها و کارگاه‌های تولیدی قابل افتتاح را گلخانه صیفی جات و احداث کارخانه جوپرک واقع در شهرک فرودگاه با مشارکت بانک کشاورزی و بخش خصوصی،افتتاح چندین طرح پرورش ماهی و کارگاه تولید لوازم بهداشتی چینی با اعتبار نزدیک به 2 میلیارد تومان و کارگاه تولیدی انواع جعبه پلاستیکی حمل و نقل و کارخانه تولید نان حجیم با اعتبار 4 میلیارد تومان و خط گرانول بازیافتی با مشارکت بانک صنعت ومعدن و بخش خصوصی عنوان کرد.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: مهم‌ترین طرح اقتصادی کلنگ زنی در این شهرستان کارخانه فولاد دنا آسیا و کنسانتره ، گندله آهن اسفنجی با اعتباری نزدیک به 600 میلیارد تومان و اشتغالزایی 850 نفر در شهرک صنعتی سقاوه بخش مارگون است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار