مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج اقدام کنند/کلنگ زنی طرح ساختمان آتش نشانی در روستای گوشه شهرستان بویراحمد

فرماندار شهرستان بویراحمد:مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج اقدام کنند
فرماندار بویراحمد گفت: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج اقدام کنند.
به گزارش فانوس زاگرس، سید محمدکاظم نظری در نشست اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج با استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: توزیع ناعادلانه اعتبارات دراین استان به یک مشکل تبدیل شده که انتظار می‌رود این روند توسط نماینده عالی دولت رسیدگی شود.
محمد کاظم نظری
وی با اشاره به بی توجهی به بافت فرسوده در شهر یاسوج، عنوان کرد: از ۵ میلیارد تومان اعتبارات بافت فرسوده ۴٫۵ میلیارد تومان به یک شهرستان خاص اختصاص یافته است.
نظری ابراز کرد: اصلاح معابر به یکی از مهمترین مشکلات شهر یاسوج تبدیل شده که امیدوارم با تدابیر لازم توسط مسئولان و متولیان امر این مشکل برطرف شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد خواستار اصلاح ورودی شهر یاسوج به سمت اصفهان شد و افزود: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج اقدام کنند.
نظری تاکید کرد: بهترین نقاط شهر یاسوج به قبرستان‌های طایفه‌ای و فامیلی تبدیل شده که انتظار داریم در این زمینه چاره اندیشی شود زیرا در صورت ادامه این روند مشکلات متعددی گریبانگیر این شهر می‌شود.

کلنگ زنی طرح ساختمان آتش نشانی در روستای گوشه شهرستان بویراحمد
آیین کلنگ زنی طرح آتش نشانی در روستای گوشه شهرستان بویراحمد با حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
کلنگ زنی طرح ساختمان آتش نشانی در روستای گوشه شهرستان بویراحمد
به گزارش فانوس زاگرس، فرماندار بویراحمد روز پنجشنبه در حاشیه این آیین اظهار داشت: طرح آتش نشانی در روستای گوشه در شهر یاسوج با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شد.
محمد کاظم نظری افزود: به سبب آتش سوزی‌های متعدد و گسترده در این مناطق و در پی آن نابودی درختان بلوط ساخت این آتش‌نشانی ضروری بود.
وی بیان کرد: ساخت این آتش‌نشانی با هدف کاهش میزان خسارت به منابع طبیعی در این مناطق است.
نظری گفت: در چهار سال اخیر تحول اساسی در عمران و آبادی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۸۰۰ هکتار عرصه جنگلی و مرتعی دارد که از این میزان ۹۹۹ هزار و ۱۰۰ هکتار جنگل و ۷۲۳ هزار و ۷۰۰ هکتار نیز مرتع است.
براساس برآورد کارشناسان، آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع ملی این استان از سال ۱۳۸۵ تا پایان سال ۱۳۹۵ افزون بر هشت هزار و ۷۰۰ هکتار از منابع ملی را نابود کرده است.
کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غرب ایران ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.
جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد بین دو سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۰ تا ۹۵ از ۴۷ درصد به ۴۴ درصد جمعیت استان کاهش پیدا کرده است.

آخرین اخبار