از سه‌شنبه «حاج عدل» تا جمعه «فرماندار بویراحمد»؛ آیا استاندار گوشش به این حرف‌ها بدهکار است؟

کبنا گزارش می‌دهد
از سه‌شنبه «حاج عدل» تا جمعه «فرماندار بویراحمد»؛ آیا استاندار گوشش به این حرف‌ها بدهکار است؟
فرماندار بویراحمد گفت: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج اقدام کنند.
کبناخبر؛
بعد از اعتراض‌های عدل هاشمی‌پور به نحوه توزیع اعتبارات، محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد توزیع ناعادلانه اعتبارات را مشکل این استان دانست.

به گزارش کبنا از یاسوج، همین سه روز پیش بود یعنی سه‌شنبه ۲۵ مهرماه که عدل هاشمی‌پور نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در جلسه‌ای که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیران ارشد این استان حضور داشت با صدای رسا خطاب به استاندار گفت: ما از تخصیص اعتبارات شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام ناراضی هستیم.
نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس در آن جلسه از عملکرد سازمان برنامه و بودجه این استان بشدت انتقاد و تاکید کرد تا مادامی که یک نیروی انسانی با مسئولیت بالا در این سازمان گماشته نشود بدون شک حق مردم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در تقسیم اعتبارات پرداخت نمی شود و به همین خاطر اعتباراتی را که توسط این سازمان توزیع می شود سودی برای چهار شهرستان محروم کهگیلویه بزرگ ندارد.
وی‌گفت: ما به عنوان مسئولان استانی و شهرستانی به‌همراه مردم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ از عملکرد سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تخصیص اعتبارات ناراضی هستیم و البته فرصت‌های فراوانی به این سازمان دادیم تا اصلاح بشود اما انگار چون نیروی انسانی با مسئولیت در این سازمان نداریم همچنان باید نارضایتی ها ادامه یابد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت‌های ۴۰ ساله کهگیلویه بزرگ در حوزه‌های مختلف زیرساختی، خاطرنشان کرد: با توجه به تجاربی که استاندار جدید دارند، قطعاً امیدوارم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ که در ۴۰ سال گذشته در حوزه‌های سیاسی و صنعتی مورد بی مهری قرار گرفتند، دوباره جان تازه‌ای بگیرد.
هاشمی پور با اظهار امیدواری به آشنایی کامل استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مباحث مختلف بویژه مباحث بودجه ای، تصریح کرد: خوشبختانه استاندار جدید اطلاعات خوبی از استان کهگیلویه و بویراحمد در اختیار دارد و به یقین خواهند رسید که چرا ما از سازمان برنامه و بودجه استان ناراضی هستیم.

امروز ۲۸ مهرماه محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد نیز با حضور نماینده بویراحمد و دنا و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در محل شورای اسلامی شهر یاسوج خطاب به استاندار گفت: توزیع ناعادلانه اعتبارات دراین استان به یک مشکل تبدیل شده که انتظار می‌رود این روند توسط نماینده عالی دولت رسیدگی شود.
وی با اشاره به بی توجهی به بافت فرسوده در شهر یاسوج، عنوان کرد: از ۵ میلیارد تومان اعتبارات بافت فرسوده ۴٫۵ میلیارد تومان به یک شهرستان خاص اختصاص یافته است.
گرچه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شورای اداری کهگیلویه به نماینده مردم کهگیلویه بزرگ گفته بود؛ این بی‌مهری‌ها در خصوص شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام ربطی به نظام ندارد و نظام خدماتی زیادی ارائه داده است و به این خاطر است که شماها (مجموعه مدیران استان) زیر یک سقف جمع نشدید.
به گزارش کبنا، این در حالی است که قبل از آمدن علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سایر مسوولان مختلف نارضایتی و گلایه‌های زیادی در این ربطه داشتند.
حال باید ببینم که استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه چه واکنشی نشان می‌دهد و یا اصلاً گوشش به این حرف‌ها بدهکار هست یا نه؟ و آیا نحوه توزیع اعتبارات را برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد شفاف و روشن می‌کنند تا دیگر جایی برای هیچ گونه شبهه و ابهاماتی نباشد.

آخرین اخبار