نظری: بحث‌های طایفه‌ای و قبیله‌ای بسیار آزار دهنده است / خدمات رسانی به مدارس نباید تحت هیچ شرایطی قطع شود

تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۷ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۹ | کد خبر : 290215 | فرماندار بویراحمد:
نظری: بحث‌های طایفه‌ای و قبیله‌ای بسیار آزار دهنده است / خدمات رسانی به مدارس نباید تحت هیچ شرایطی قطع شود
شورای آموزش وپرورش یک شورای راهبردی است وباید در این شورا به مسائل کلان و اساسی آموزش وپرورش پرداخته شود.
کبناخبر؛
جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمدصبح امروز با حضور اعضا وبه ریاست فرماندار بویراحمد در محل فرمانداری برگزارشد.
محمد کاظم نظری در این جلسه ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی گفت: پیاده روی اربعین حسینی علاوه بر اینکه یک نماد شیعی هست به یک پدیده جهانی تبدیل شده است و از همه ادیان در این مراسم شرکت میکنند که در واقع این ایدئولوژی حق محور جایگزین مناسبی برای تمام نظامهای فکری و ورشکسته جهانی خواهد بود.
محمد کاظم نظری با اشاره به جایگاه آموزش وپرورش گفت: بعد از خانواده، آموزش و پرورش همواره پیشگام ترین نهاد برای جهت دهی به ارزش ها، اهداف و خلاقیت ها در نوجوانان و جوانان بوده و از موثرترین مراکز مشورت پذیری و نقش آفرینی است.
فرماندار شهرستان بویراحمد با نگاهی به مناقشات ادارات و دستگاه های خدمت رسان با آموزش وپرورش، تاکید کرد: نباید تحت هیچ شرایطی خدمات رسانی به مدارس آموزش وپرورش قطع شود و گفت: بدهی های جاری مدارس باید با برنامه ریزی مدیران و آموزش و پرورش پرداخت شوند.
نظری گفت: شورای آموزش وپرورش یک شورای راهبردی است وباید در این شورا به مسائل کلان و اساسی آموزش وپرورش پرداخته شود.
وی افزود: امروزه یکی از مباحثی که بسیار آزار دهنده است همین بحث قبیله و طایفه‌گرایی است که بعضآ ناخواسته به آن دامن زده می‌شود، لذا، آموزش وپرورش باید تقویت باورها وارزش‌های انسانی و دینی را از طریق فرهنگ سازی در مدارس نهادینه کند.
رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با بیان اینکه هدف این جلسه چیزی جز جلب مشارکت همه ی دستگاه های دولتی برای کمک به تعلیم وتربیت، نیست ،ابراز داشت: توقع این است که ادارات مشارکت جدی داشته باشند.
دراین جلسه علاوه بر مو ضوعات خاص آموزش وپرورش درخصوص مسائل ایمنی آموزشگاهها و سلامت دانش آموزش بحث و تبادل نظر گردید.

آخرین اخبار