همزمان با سراسر کشور

برگزاری مانور زلزله در بویراحمد

نوزدهمین مانور سراسری زلزله همزمان با کشور با شعار “مدرسه ایمن ـ جامعه تاب آور ” صبح امروز با حضور مسئولان استانی وشهرستانی  در محل دبیرستان دخترانه عترت (فرهنگیان 2) یاسوج برگزارشد.

فرماندار بویراحمد با ابراز رضایت از نحوه ی برگزاری این مانور گفت:  قطعآ تداوم واستمرار این مانور در کیفیت  وآموزش آن تاثیر گزار خواهد بود.

محمد کاظم نظری  از برگزاری مانور بزرگ  پنجم دیماه امسال خبر داد و اظهار کرد: با توجه به سازه های قدیمی در شهرستان این نگرانی برای مسئولان وجود دارد وتلاش می شود سازه های قدیمی به تدریج از رده خارج شوند وسازه های جدید جایگزین شوند.

فرماندار بویراحمد گفت: مدارس باید ایمنی در برابر زلزله را در اولویت خود قرار دهند ولی متاسفانه در برخی مدارس غیرانتفاعی فضاهای ناایمن اجاره می شوند که باید طبق دستورالعملهای  اجرایی آموزش وپرورش، در تایید مکان مدارس این اولویت باید مد نظر قرار بگیرد.

نظری ضمن تشکر از همه ی نیروهای امدادی هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر بدون اینکه دستمزدی دریافت کنند بصورت داوطلبانه در مناطق زلزله زده و آسیب دیده خدمت رسانی می کنند که این جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه برخی با فضا سازی رسانه ای سعی کردند فضای نا امیدی وبی اعتمادی را در جامعه ترویج دهند گفت: انتظار میرود  رسانه ها بدور از حب وبغض به مسئولان کمک کنند وفضای امید را به جامعه القاء کنند.
این مانور با مشارکت حوزه معاونت امداد و نجات وجمعیت هلال احمر ، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، مدیریت بحران استانداری، اورژانس، آتش نشاني، نوسازي مدارس، شهرداري و سایر دستگاه های مرتبط با به صدا در آمدن زنگ زلزله برگزارشد.

آخرین اخبار