کناری: قسم می‌خورم، فقط برای خدمت فرماندار شدم / زارعی: حاشیه‌سازی را کنار بگذارید، بیاید متحد باشیم / نظری: خوشحالم «کناری» فرماندار شد

طی آیینی با حضور مسئولان و مردم سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد معرفی شد.

«شاهرخ کناری»، سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد گفت: سوگند یاد می‌کنم که این مسئولیت را جز برای خدمت نپذیرفته‌ام. چرا که لقمه‌ نامی و ذره آبروی اجتماعی نیز دارم.

وی افزود: می دانم فاصله این معارفه تا تودیع به اندازه چشم برهم زدنی بیش نیست امیدوارم روزی که این مسئولیت و امانت را به فرد دیگری واگذار می‌کنم در پیشگاه مردم و خداوند سربلند و رو سفید باشم.

کناری بیان کرد: دست یاری به سمت همه نخبگان، اهل قلم، فرهیختگان، علما، دانشگاهیان، احزاب، ائمه جمعه و جماعات برای اعتلای شهرستان بویراحمد که پیشانی استان کهگیلویه و بویراحمد است، دراز می‌کنم.

سرپرست فرمانداری بویراحمد خاطرنشان کرد: شهرستان بویراحمد، شهر یاسوج مهاجر پذیرترین شهر ایران را در خود دارد و این شهر متعلق به همه مردم استان است. سالانه برابر تعداد دانش آموزان یک شهرستان بر دانش آموزان این شهرستان اضافه می‌شود که باید همه در توسعه و اعتلای این شهرستان بکوشیم.

کناری اضافه کرد: ملزم بودن به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، تمرکز بر وظیفه کاری، تکیه داشتن به کلام، محیط و برخورد فاخر، متکی به اصل مشورت، دروغ نگفتن به مردم، مبارزه با فساد بخصوص فساد اداری و تلاش برای ترویج معنویت و اخلاق، نداشتن ذهنیت نسبت به هیچ کسی و داشتن دغدغه اشتغال، تعامل به همکاری با نهادهای مختلف را از مهم‌ترین برنامه‌های خود عنوان کرد.
حاشیه‌سازی برخی افراد

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در آئین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان بویراحمد گفت: مشکل اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد اشتغال و مسائل اقتصادی است.

غلام محمد زارعی افزود: نگاه و تفکر ما بر توسعه متوازن تمام مناطق استان است.

وی بیان کرد: نگاه ما به توسعه متوازن و متعادل تمام استان استو وحدت و همدلی مسئولان به تحقق این توسعه کمک می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از توجه به توسعه مناطق مختلف استان در برنامه آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و زیرساختی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید دست به دست هم بدهیم و با همکاری مردم استان گام‌های توسعه را استوار تر برداریم.

زارعی با بیان اینکه جای جای استان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است، تصریح کرد: با توجه به ارتقای ظرفیت فرودگاه یاسوج در حوزه‌های مختلف، این فرودگاه به عنوان فرودگاه بین المللی معرفی خواهد شد و همچنین راه آهن یاسوج به اقلید در حال اجراست و سرمایه گذاری بزرگ در حوزه پتروشیمی، کمک از اعتبارات نفت در ساخت پروژه‌ها و توسعه و بهبود وضعیت حوزه‌های مختلف استان، در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

وی با اشاره به جمعیت شهرستان بویراحمد ادامه داد: شهرستان بویراحمد بزرگ‌ترین شهرستان استان است و قریب به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت ۵۰ هزار نفری شهرستان دنا نیمی از جمعیت استان در این دو شهرستان قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا توسعه این دو شهرستان نسبت به گذشته را مناسب تر دانست و عنوان کرد: در حوزه راه‌های روستایی ۵۰ درصد زیر متوسط کشوری بودیم که با اقدامات انجام گرفته این میزان بهبود یافته و پیشرفت قابل توجهی داشته است.

زارعی حاشیه سازی در مسیر توسعه استان را یک آسیب محسوس دانست و تاکید کرد: مشکل اصلی استان ما اشتغال و مسائل اقتصادی است و در برخی رسانه‌ها و توسط برخی افراد اقدامات و حاشیه سازی هایی برای مقابله با فعالیت‌های اقتصادی می‌شود و این در حالی است که این پروژه‌ها موجب توسعه استان می‌شوند.

وی اضافه کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد باید در کنار همدیگر و متحد به توسعه استان کمک کنند.

همچنین سید محمد کاظم نظری، فرماندار سابق شهرستان بویراحمد نیز در این مراسم گفت: پیشرفت‌های خوب و مثبت در حوزه‌های راه‌های روستایی، جاده‌های بین شهری، کانال‌های آبیاری کشاورزی و پروژه‌های کشاورزی طی این مدت در شهرستان بویراحمد شاهد بودیم.

وی از آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان، دهیاران، شوراهای اسلامی، نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی و همه مسئولان استان قدردانی کرد.

نظری اضافه کرد: بدون کمترین نگرانی این جایگاه را به دلیل تجارب خوبی که آقای کناری در وزارت کشور و حوزه اجرایی دارد، واگذار می‌کنم. و حقیقتاً از اینکه آقای کناری به عنوان فرماندار بویراحمد انتخاب شد، بسیار خوشحال هستم.

در این آیین از خدمات «سید محمد کاظم نظری» فرماندار سابق بویراحمد تقدیر و شاهرخ کناری بعنوان سرپرست فرمانداری بویراحمد معرفی شد.
«شاهرخ کناری» دارای مدرک دکترای مدیریت بوده و مسئولیت‌هایی از جمله معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بویراحمد و مدیرکل پدافند غیرعامل استان را در کارنامه خود دارد.

«سید محمد کاظم نظری» پیش از این بعنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

آخرین اخبار