شاهرخ کناری: افراد مستعد شهرستان در حوزه صنایع دستی برای دریافت وام شناسایی شوند

سرپرست فرمانداری بویراحمد در نشست هماهنگی ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی بویراحمد گفت:افراد مستعد شهرستان در حوزه صنایع دستی برای دریافت وام شناسایی شوند و تصریح کرد: اسامی و مشخصات این افراد هر چه سریعتر توسط بخشداران شهرستان و در قالب یک لیست به فرمانداری اعلام شود.
وی افزود: مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد در راستای تحقق هر چه مطلوب تر اقتصاد مقاومتی مکلفند در بحث اشتغال تلاش کرده و از هیچ اقدامی دریغ نکنند.
شاهرخ کناری بیان کرد: یکی از معضلات کنونی کشور مسأله بیکاری بوده و دولت دوازدهم نیز با جدیت درصدد ایجاد اشتغال است.
وی عنوان کرد: حوزه صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد ظرفیتی مناسب برای ایجاد اشتغال بوده و باید با همت متولیان امر استفاده بهینه تری از آن شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد نیز در این جلسه گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دستی روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری در نظر گرفته شده است.
محمد حسین زاده اظهار داشت: این تسهیلات تقسیم بندی شهرستانی نشده و میزان پرداخت آن به هر کدام از شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد نیز بر اساس تلاش، اقدام و پیگیری رؤسای میراث فرهنگی هر شهرستان و شتاب بخشی در شناسایی افراد و معرفی آنها به کارگروه اشتغال و بانک های عامل استان است.
وی افزود: این میزان تسهیلات باید تا قبل از پایان سال جاری به متقاضیان پرداخت شود و نمی توان آن را به سال آینده موکول کرد.
حسین زاده بیان کرد: بخشداران بویراحمد از طریق دهیاری های شهرستان هر چه سریعتر آن عده از افراد باتجربه و متبحر در حوزه صنایع دستی که قصد تأسیس کارگاه را دارند، شناسایی کنند.
وی عنوان کرد: مجوزهای لازم در کمترین زمان ممکن توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد برای متقاضیان صادر خواهد شد.
حسین زاده ابراز داشت: طرح های حوزه صنایع دستی شهرستان بویراحمد پس از ارائه و تصویب در نشست های کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی می شوند.
وی گفت: سقف پرداخت این تسهیلات در شهرستان بویراحمد یک میلیارد ریال و بالاتر از آن است.
فعالان حوزه صنایع دستی بویراحمد افزون بر سه هزار نفر مرد و زن بوده و هم اینک نیز حدود ۶۰ کارگاه صنایع دستی در این شهرستان وجود دارد که همگی فعال هستند.

آخرین اخبار