در نشست دهیاران بویراحمد مطرح شد

دهیاران بی‌خیال / وقتی چشم بر روی تخلف پسرخاله‌ها و دامادها بسته می‌شود / دهیارانی که به قانون اشراف ندارند

معاون عمرانی فرماندار بویراحمد گفت: برخی غیرقانونی در محدوده روستا ساخت و ساز می‌کنند که دهیاران نسبت به آنها بی‌خیال هستند.

نشست دهیاران شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار این شهرستان، مدیرکل امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، کرامت‌الله فرج‌زاده معاون عمرانی فرماندار، عبدالحمید پناهی معاون سیاسی فرماندار و جمع دیگری از مسوولان در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

در این نشست کرامت‌الله فرج‌زاده معاونت عمرانی فرماندار بویراحمد با بیان اینکه بر اساس ارزیابی که ما داریم، برخی دهیاران فوق‌العاده و قانون‌پذیر و خوب، تعداد زیادی در حد متوسط و جمعی هم ضعیف هستند، اظهار کرد: به دلیل آنچه که وظیفه ما است، با هم تعارف نداریم، و باید صادقانه با هم حرف بزنیم، بیشترین ضعف دهیاران این است که به قانون اشراف ندارند، بیکار هستند و کار خاصی انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه برخی از دهیاران به خودشان زحمت نمی‌دهند که قانون دهیاران را مطالعه کنند، افزود: چرا در واگذاری پروژه‌ها اینقدر اشتباه می‌کنید و اینقدر اجازه می‌دهید که شوراها در کارهایتان دخالت کنند. و فرایند کار را بلد نیستید.

معاون عمرانی فرماندار بویراحمد عملکرد مالی خیلی از دهیاران را نگران کننده عنوان کرد و افزود: کار مالی ضوابط و شرایط خاص خودش را دارد، مثلاً ما می‌بینم که اعتبار یک روستا را در روستای دیگر که فاقد دهیاری هستند، هزینه می‌کنند.

فرج‌زاده در ادامه به ساخت و سازها ‌بی ضابطه در روستاها اشاره کرد و گفت: در محدوده روستاها عده‌ای به ساخت و سازهای بدون ضابطه و غیرقانونی دست می‌زنند اما دهیاران به دلیل اینکه پسرخاله، داماد و یا پسر عمو هستند، بی‌خیال می‌شوند و بعداً هم خدماتی مانند؛ آب، برق و گاز می‌خواهند.

وی افزود: در منطقه سروک مجموعه گسترده‌ای تغییر کاربری صورت گرفته است و هیچ وقت دهیار این منطقه آن را به ما گزارش نداد.

معاون عمرانی فرماندار بویراحمد در ادامه با بیان اینکه پیکره روستا نباید خارج از چارچوب‌‌ها رشد کند، افزود: روستاها باید درست رشد کنند و باید از ساخت و سازها بدون ضابطه و غیرقانونی در روستاها و خارج از محدوده روستا جلوگیری شود.

فرج‌زاده به توزیع اعتبارات نیز گریزی زد و گفت: سعی کنید، اعتبارات را به گونه‌ای هزینه کنید که گره‌ای از مشکلات روستاها باز کند.

وی گفت: اعتبارات خوبی را برای برخی از روستاها به دلیل کارکردهایشان در سال‌های گذشته تخصیص دادیم.

آخرین اخبار