دیدار فرماندار بویراحمد با آیت‌الله ملک‌حسینی:

توصیه‌های آیت‌الله ملک‌حسینی به «شاهرخ کناری»؛ عده‌ای اقتدار که ببینند، دیگر مطالبه زشت نمی‌کنند / چشم بستن بر واقعیات غارت را توسعه می‌دهد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر مسوول یا فرماندار قوی باشد، دیگر مردم مطالبات زشت درخواست نمی‌کنند.

آیت‌الله سید شرف الدین ملک‌حسینی (۲۳ دی‌ماه) در دیدار با فرماندار، معاونین فرمانداری، و بخشداران بویراحمد، اظهار کرد: امیدوارم که هم آغاز خوب و هم پایان درخشانی داشته باشید، در این موقعیتی که در اختیار شما‌ها گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: موقعیت‌ها هم سخت است، همه ساده، و اگر قاعده‌های این موقعیت رعایت شود، ساده و اگر هم رعایت نشود، سخت است.
آیت‌الله ملک‌حسینی اضافه کرد: از زوایه قاعده و قانون کار سخت و ساده، و از زوایه بی‌قانونی و بی‌قاعده‌گی کار هم سخت و ساده است.

وی ادامه داد: فرد می‌داند وظایف و اهدافی دارد،اما توقع‌ها و انتظارات کاری می‌کند به انسان که نتوانند درست در مسیر قانون کار کند، پس سخت و ساده است.
آیت‌الله ملک‌حسینی افزود: گاهی هم عده‌ای هستند که بدون رعایت قانون و قاعده و با بیان اینکه مگر دیگران چه کار کرده‌اند که ما بخواهیم، بکنیم، چند روز مسوولیت‌ها را به هر نحوی سپر می‌کنند، اما بعد‌ها فرد گیر مسائل می‌شود که سخت است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اگر کار‌ها به شکل منضبط و در یک قاعده انجام نگیرد، آن فرد در چالش‌هایی می‌افتد که کار برایش سخت می‌شود.

وی افزود: آغاز حرکت استاندار، فرماندار و یک مدیرکل، انتخاب بین مطالبات متناقض و به حق مردم است، که سرآغاز تبعیض است. امیدوارم در این دام‌ها نیفتید و بسیار سخت است که انسان در یک جایگاه باشد و افراد مختلف؛ هم محله‌ای، باندی، جناحی و هم طایفه‌ای و هم گروه‌ی باشند و مطالبات متناقض هم داشته باشند، و انسان درست عمل کند. سخت است.

آیت‌الله ملک حسینی جمعیت‌ها را امتیاز دانست و گفت: جمعیت زیاد چالش نیست، مهاجرت از یک نقطه به نقطه دیگر مبدأ را نابود می‌کند، اما مقصد را آباد. و امتیازهای زیادی از این مهاجرت ها و آمدن‌ها حاصل می‌شود، چرا که آنها با خودشان پول، نیروی‌کار، بنگاه‌های کسب و کار و حرکت‌های اقتصادی و تولیدی را در سطح شهرستان بویراحمد ایجاد کرده‌اند که اینها اتفاق بزرگی است. اما اگر مدیریت نشوند، چالش است.

وی افزود: اگر در حاشیه‌ها شاید نزاعی و آسیب‌های اجتماعی باشد، اما صبح که بروید می‌بینید که نیروی کار از آن بیرون می‌زند و منافع در کنار ضررها است و منافع بر ضررها می‌چربد و البته نیاز به مدیریت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به جایگاه و موقعیت یاسوج به لحاظ طبیعی، آب و هوا اشاره کرد و اظهار داشت: عده‌ای به همین دلیل نگاه غارتی به این منطقه دارند و اگر فرماندار قوی باشد، نباید چنین غارت‌های شود.

آیت‌الله ملک‌حسینی در ادامه بیان کرد: غارت‌های مخفیانه سبب شده که زمین‌های منابع طبیعی را به غارت ببرند و باید جلوی آنها گرفته شود که حق مردم و حتی حق بیت‌المال ضایع نشود و البته زمین‌های کشاورزی مردم گاهی توسط منابع طبیعی گرفته می‌شود که اگر فرماندار قوی و مقتدری باشد و مردم بفهمند که اقتدار و صاحبی وجود دارد که فلان منطقه مثلاً غارت شود و هر کسی بخواهد سهمی بردارد، دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: چشم بستن بر واقعیات غارت‌ها را توسعه می‌دهد و ضعیف عمل کردن نسبت به این غارت‌ها، غارت را نیز توسعه می‌دهد. و نامتعادل و تبعیض به این غارت‌ها، به طوریکه نسبت به یک غارت بی‌تفاوت و یک غارت دیگر را برخورد کنید، غارت‌ها بیشتر می‌‌شود و مردم تصور می‌کنند که می‌توان متصدیان را خرید.

آیت‌الله ملک‌حسینی در ادامه گفت: خیلی از نهاد، سازمان‌ها و ادرات که امتیازهای دستشان هست و واگذار می‌کنند، اگر بخواهند معارض‌های اجتماعی که وجود دارد، ادامه پیدا کند، منطقه رنگ خیر نخواهد دید. هر تخلفی که از هر مسوولی رخ می‌دهد، طلب کننده این تخلف مردم هستند، هر تیعضی که رخ می‌دهد، طلب کننده مردم هستند، و همیشه مسوولان مورد حمله هستند، اما هر خیانتی که صورت گیرد، چه آن فردی که خیانت را انجام داده و چه آنکه سود این خیانت را می‌برد، هر دو خیانتکار هستند.

وی افزود: بسیاری از اتفاقات زشت جزء مطالبات بعضی از مردم شده است. و اقتدار می‌تواند به این مسائل پایان دهند. و برخی افراد اگر بدانند اقتدار وجود دارند، دیگر جلو نمی‌آیند. نظام مقتدر برای انسانی‌های خوب امتیازات را بیش از خطر‌ها می‌کند و نظام غیرمقتدر امتیازات را برای فرد خاطی افزایش می‌دهد. و بعضی موقع برخی نهاد‌ها به حق مردم تعرض کرده‌اند و اینجا باید از حقوق مردم دفاع کرد.

شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این دیدار ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، امام راحل و سلامتی مقام معظم رهبری و همچنین گرامی‌داشت یاد و خاطره آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک‌حسینی (ره) با بیان اینکه شهرستان بویراحمد ۲۹۹ هزار نفر جمعیت دارد، اظهار کرد: این شهرستان نیز میزبان ۵۰ هزار نفر جمعیت در قالب دانشجویان، گردشگران، و سایر هم‌استانی‌هایمان است.

کناربی با بیان اینکه حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و چالش‌های شهرستان را حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی بهتر از همه ما‌ها آگاهی دارند، افزود: حاشیه‌نشینی، آسیب‌های اجتماعی و بیکاری از چالش‌های جدی شهرستان بویراحمد است و رهنمودهای حضرتعالی قطعاً گره گشای راه ما است.

آخرین اخبار