فرماندار بویراحمد اعلام کرد:

طرح ضربتی جمع آوری خودروهای میوه فروش

اولین جلسه شورای ترافیک شهرستان بویراحمد به ریاست فرماندار بویراحمد برگزار شد.
شاهرخ کناری در اولین جلسه شورای ترافیک که با حضور همه اعضای آن در فرمانداری بویراحمد برگزارشد، گفت: متاسفانه بار ترافیکی شهر یاسوج روز به روز سنگین تر میشود وخیابانهای مرکز استان جوابگوی این همه وسیله نقلیه نخواهد بود.
سرپرست فرمانداری بویراحمد با اشاره به مصوبات جلسات شورای ترافیک وفعالیتهای صورت گرفته گفت: همه اعضای شورای ترافیک شهرستان باید با برنامه ریزی وکار کارشناسی در رفع ترافیک یا به حداقل رساندن آن باهم مشارکت و هم افزایی داشته باشند.
کناری خودروهای میوه فروش وکیوسکها را عامل اصلی ترافیک شهر یاسوج عنوان کرد وگفت: مصوبات زیادی برای جمع آوری وساماندهی این خودروها وجود داشته که تا کنون هیچ اقدام موثری صورت نگرفته و تعدادشان هم بیشتر شده است.
فرماندار بویراحمد با تاکید بر ساماندهی خودروهای میوه فروش وکیوسکها، تصریح کرد: با توجه به دغدغه مردم ومسئولان مبنی بر تعداد زیاد این وانت بارهای میوه فروش در سطح معابر، خیابانها ومیادین شهر یاسوج که گاهآ باعث گره های ترافیکی خواهند بود، تیمی کارشناس با محوریت فرمانداری بویراحمد محل هایی برای ساماندهی این وانت بارها، مکان یابی خواهند کرد.
وی با اعلام اینکه این کار بایدظرف ده روز آینده بصورت ضربتی صورت بگیرد، اظهار داشت: پلیس راهور، نیروی انتظامی واجرائیات شهرداری باید نسبت به جمع آوری وشناسایی وانت بارهای میوه فروش جهت ساماندهی وکاهش بار ترافیک مرکز استان، اقدامات لازم را انجام دهند.
صلاحیت برخی از تاکسی داران وراننده های تاکسی تلفنی وآژانس ها یکی دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود که فرماندار بویراحمد در این زمینه گفت: همه تاکسی ها باید طبق مصوبات گذشته مشخصات تاکسی که شامل تابلوی ثابت تاکسی، بغل نویسی درب وکد شناسایی را داشته باشند؛ لذا، صلاحیت راننده های تاکسی وآژانسها مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.
کناری با بیان اینکه شکایات متعددی در این خصوص واصل شده است، افزود: کسانی که برای جابجایی مسافربه درب منازل و اماکن میروند باید برای فرد مسافر قابل شناسایی باشد.

آخرین اخبار