در نشست مشترک ستاد بحران و کمیسیون حفاری مطرح شد

کناری: شهرداری یاسوج جلوی بحران در سازه‌های موقت را بگیرد / برخی مصاحبه مدیران مصداق تشویش اذهان عمومی است

فرماندار بویراحمد گفت: سازه‌های موقت یاسوج نباید به یک بحران در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شود.

شاهرخ کناری ظهر امروز در نشست مشترک ستاد بحران و کمیسیون حفاری شهرستان بویراحمد که در محل فرمانداری شهرستان بویراحمد برگزار شد، به اسکان سازه‌های موقت شهر یاسوج اشاره کرد و از شهردار یاسوج خواست تا حداقل جلوی سازه‌های موقت غیرقانونی و غیراصولی در این شهر جمع آوری شود.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: سازه‌های موقت شهر یاسوج نباید به بحرانی برای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شود، بنا بر این باید کمیته‌ای این موضوع را به دقت بررسی کنند تا جلوی هر گونه خسارات احتمالی را بگیرند.

کناری بر امنیت مکان‌های گردشگری تاکید کرد و گفت: امنیت مسافران و گردشگران در این مکان‌ها بسیار مهم است و از نیروی انتظامی می‌خواهیم که همانند گذشته به این مقوله بیشتر توجه داشته باشد.

وی افزود: مکان‌های گردشگری شناسایی و آمار دقیقی به فرمانداری بویراحمد جهت تأمین امنیت و نظارت بیشتر معرفی شود.

کناری بر لزوم تجهیز آتش‌نشانی مرکز استان تاکید کرد و گفت: شهر یاسوج باید شش مرکز آتش نشانی داشته باشد و متأسفانه هیچ گونه از مراکز آتش‌نشانی یاسوج از تجهیزات کافی برخوردار نیستند و همه این شش مرکز به اندازه یک مرکز مجهز تجهیزات ندارند.

فرماندار بویراحمد در ادامه به مدیران این شهرستان تاکید کرد که بدون هماهنگی با فرمانداری از شهرستان خارج نشوند.

کناری گفت: مدیران به مکاتبات در سریعترین زمان پاسخ دهند.

وی به مصاحبه برخی از مسوولان با رسانه‌ها در خصوص سانحه هوایی یاسوج پرداخت و افزود: گفت‌وگوهای برخی از مسوولان با رسانه‌ها باید مصداق تشویش اذهان عمومی نباشد و لذا خواهش می‌کنم که در گفت‌وگوهای خودتان مصالح را در نظر گرفته و کمی سنجیده‌تر صحبت کنید.

کناری با تسلیت جانباختگان سانحه هوایی یاسوج گفت: اگر هماهنگی‌های لازم صورت می‌گرفت، برخی از تداخل‌های برنامه‌ای به وجود نمی‌آید و کار را برای امدادرسانی مشکل نمی‌کرد.

آخرین اخبار