در آیین افتتاح چهل وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد مطرح شد:

کناری: آسیبهای اجتماعی در کمین دانش آموزان است

صبح امروز آیین افتتاح چهل وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور فرماندار بویراحمد، مدیرکل آموزش وپرورش وبرخی مدیران شهرستانی ودانش آموزان در محل سالن جلسات آموزش وپرورش بویراحمد برگزار شد.
فرماندار بویراحمد در این آیین گفت: با وجود آسیبهای اجتماعی فراوان و با ظهور فضای مجازی بعنوان یک تهدید در دنیای امروزی، اهمیت جشنواره فیلم رشد برای دانش آموزان دوچندان احساس می شود.
شاهرخ کناری با تاکید بر اینکه آسیبهای اجتماعی در کمین دانش آموزان است، اظهار داشت: از مجموع 13 ونیم میلیون دانش آموز در سطح کشور قریب به 9 درصد آنها در معرض آسیب های اجتماعی هستند که از این تعداد 19 درصد در معرض شدید آسیب فضای مجازی قرار دارند.
فرماندار بویراحمد گفت: درواقع مرزها در فضای مجازی شکسته شده است وبا وجودحدود 45 میلیون کاربر اینترنت این مسئله بعنوان یک تهدید امروزی از آن یاد می شود.
کناری در این آیین گفت:بر اساس آخرین اطلاعات 4500 دانش آموز در معرض خطر شدید فضای مجازی قرار گرفته اند که باید امداد رسانی به آنها به قید فوریت صورت بگیرد واز بین آنها قطعآ در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز یافت می شود.
سرپرست فرمانداری بویراحمد خاطر نشان کرد: اهداف جشنواره بین المللی فیلم رشد نباید نادیده گرفته شود ودانش آموزان اولویت تربیتی وآموزشی را با دیدن فیلمهای جشنواره مد نظر داشته باشند.
مدیر کل آموزش وپرورش استان نیز در این جلسه گفت: 52 فیلم خارجی و داخلی در همه ی شهرستانهای استان به واسطه برگزاری جشنواره فیلم رشد اکران خواهد شد.

آخرین اخبار