پیش بینی اشتغال بیش از هزار نفر در طرح های اشتغال فراگیر/تاخیر بانک ها در پرداخت تسهیلات خود تحریمی است

گروه: اخبار استان خبر: 106530 / تاریخ انتشار : 1396/12/22 ساعت : 17:48
در نشست شورای اشتغال بویراحمد مطرح شد؛
پیش بینی اشتغال بیش از هزار نفر در طرح های اشتغال فراگیر/تاخیر بانک ها در پرداخت تسهیلات خود تحریمی است
فرماندار بویراحمد گفت: واحدهایی که در شهرستان مرگ مغزی شده اند را پیگیری و بررسی می کنیم و در جلسات بعد مشکلات انها ار طریق بانک ها حل می شود با توجه به اینکه پرداخت نکردن تسهیلات توسط بانک ها نوعی خود تحریمی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل تعاون کار و رفاه استان در شورای اشتغال شهرستان بویراحمد گفت: با ابلاغ شیوه نامه اشتغال فراگیر در هشت شاخص این ابلاغیه از 8 بهمن عملیاتی شده است که پیشرفت خوبی داشتیم اما در بحث کارورزی در شهرستان بویراحمد در راس انعقاد قرار داد نسبت به بقیه استان ها ضعیف بودیم و رضایت بخش نبوده است.

پروانه نیک مرام عنوان کرد:210 میلیارد تومان سهم اشتغال فراگیر استان است با این شرط که طرح های موفقی داشته باشیم در این بحث منطقه هدف ما هم شهر است و هم روستا که بیشترین بحث این است طرح ها به افرادی داده شود که اهلیت داشته باشند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه استان با اشاره به اجرای این طرح ها گفت: با راه اندازی چنین طرح های پیش بینی شده است که برای هزار و 619 نفر اشتغال ایجاد شود با توجه به اینکه از این مبلغ 30 میلیارد تومان آن مربوط به شهرستان بویراحمد است و اشتغال پیش بینی شده آن 771 نفر است که تلاش می کنیم این تسهیلات در جای خودش به کار گرفته شود.

نیک مرام با اشاره به اجرای برخی طرح ها با هزینه های زیاد و اشتغال کم گفت: بحث گاوداری و مرغ داری های سنتی جزو دسته های اولویت دار ما نیست و جزو این طرح ها نیست چرا که باید اشتغال زایی داشته باشند و توجیه فنی ندارند طرح هایی که ارجحیت دارند را مسولان بفرستند.

وی گفت: در بحث اشتغال فراگیر 175طرح ثبت نام کردند و در دست اجراست که بیشترین ان مربوط به شهرستان بویراحمد است که 33 طرح از این تعداد تایید شده است و در بحث اشتغال روستایی هزار و 524 نفر ثبت نام کردند که 624طرح مربوط به شهرستان بویراحمد است و پیش بینی ما برای اشتغال این طرح ها 445نفر است.

شاهرخ کناری نیز در این جلسه گفت: این دولت ،دولت مظلومی است چرا که خدمات ان کمتر به بیرون منعکس می شود جلسات کارگروه اشتعال باید جا بیفتد و اینکه شهرستان بویراحمد نیز به کار بیشتری نیاز دارد، در بخش های مختلف سهم بویراحمد باید مشخص باشد باید از این 16هزار میلیارد تومان که برای واحدهای تولیدی مشکل دار تصویب شده است سهم شهرستان مشخص شود.

وی با اشاره به طرح های اشتغالزا گفت: طرح استاد شاگردی یک طرح مهمی است که مطرح شده است 3میلیون واحد صنفی در کشور داریم بحث استاد شاگردی نیز در استان مشخص شود می توانیم از این طریق اشتغال ایجاد کنیم این موضوع در شهرستان بررسی شود که چه تعداد واحد صنفی امادگی دارد در چنین طرحی شرکت کند.

فرماندار بویراحمد ادامه داد: بحث کارورزی در دستور کار شهرستان قرار بگیرد، 2هزار و 26واحد تولیدی توسط بانک ها تملیک شده اند این واحدها در شهرستان بویراحمد مشخص شوند.

کناری با اشاره به بانک مرکزی و تخلفات بانکی گفت: مسایل امنیت بانک ها در جلسه حداگانه ای مطرح می شود مسایلی که بانک ها توجه نمی کنند تخلفات بانکی باید در شهرستان بویراحمد مشخص شوند.

فرماندار بویراحمد گفت: واحدهایی که در شهرستان مرگ مغزی شده اند را پیگیری می کنیم و در جلسات بعد مشکلات انها ار طریق بانک ها حل می شود.

وی با اشاره به مشکل بانک ها در پرداخت تسهیلات گفت: ضامن،سهم اورده مهمترین مشکل بانک ها برای پرداخت تسهیلات است این تاخیر در پرداخت بانک یک نوع خود تحریمی است بانک ها همکاری لازم را داشته باشند این خود تحریمی در برخی بانک ها دیده می شود متقاضیان اذیت می شوند اینکه مشتری خوب و بد بگوییم شرایط شهرستان به گونه ای نیست که بتوانیم چنین تشخیصی داشته باشیم از بانک هایی که همکاری کردند تشکر می کنیم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار