موافقت‌نامه‌ای برای رفع محرومیت از زیلایی / کناری: ۷۳ میلیارد تومان در زیلایی هزینه می‌شود

موافقت‌نامه توسعه زیربنایی و عمرانی دهستان زیلایی ما بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری منعقد شد.

با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری موافقت‌نامه‌ای با هدف رفع محرومیت از منطقه زیلایی مابین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و معاون ریاست جمهوری منعقد شد.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار کرد: بر اساس این موافقت‌نامه‌ ده پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان در منطقه زیلایی اجرا خواهد شد.
کناری تصریح کرد: این پروژه‌ها زیربنایی و عمرانی خواهد بود که با عنایت معاون محترم توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری پروژه‌ها اجرا خواهند شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه حدود ۵۰ درصد از اعتبار مورد نیاز طرح‌های زیربنایی و عمرانی در این دهستان بر عهده معاونت توسعه روستایی رئیس جمهور خواهد بود.
فرماندار بویراحمد گفت: از ۵۰ درصد باقی مانده نیز ۲۵ درصد بر عهده استانداری کهگیلویه و بویراحمد و ۲۵درصد نیز بر عهده دستگاه مجری طرح و وزارتخانه مربوطه خواهد بود.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز با تقدیر از معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: ۱۰ طرح عمرانی و زیربنایی مصوب در این منطقه محروم در حوزه های گوناگون آموزش، راه، آب، مخابرات، بهداشت و درمان و خدمات رفاهی است.
دهستان زیلایی از توابع شهرستان بویراحمد با هشت روستا و جمعیتی افزون بر ۱۲ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

آخرین اخبار