مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در مدیریت زلزله ۵ ریشتری مردود شدند+جوابیه

یاسوج|

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ – ۱۲:۰۰ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات

یاسوج|مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در مدیریت زلزله 5 ریشتری مردود شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، زلزله 5.2 ریشتری یاسوج و سی سخت تلفات جانی نداشت و در مجموع 139 مصدوم بر جای گذاشت که از این تعداد تنها 7 نفر بستری و مابقی سرپایی درمان و یا ترخیص شدند.

3 روز از زلزله 5 ریشتری می‌گذرد هنوز عده‌ای آب برای نوشیدن ندارند، هنوز عده‌ای سردرگم مانده که به کجا خسارت وارده را گزارش کنند و مسئولان تنها عشق مصاحبه دادن و وعده‌های توخالی دارند.

در دور روز اول برای درمان 139 مصدوم که 132 نفر انان سرپایی درمان شدند مشکل داشتند البته باید خدا را شکر گذار باشیم اگر این زلزله تلفات جانی داشت فاجعه به بار می‌آمد.

اما جالب ترین قسمت قصه زلزله 5 ریشتری یاسوج و سی سخت جایی بوده که نماینده مردم بویراحمد و دنا برای اینکه از قافله مصاحبه‌های پشت سرهم مسئولان از جمله فرماندار بویراحمد عقب نماند خبر می‌دهد که ساختمان‌های یاسوج از سی سخت بیشتر دچار ترک خوردگی شده‌اند.

جای این سوال باقی است در صورت تخریب شدن منازل مسکونی با این شرایط بی رمقی مدیران تا چند روز باید انسان‌ها زیر آورا می‌ماندند و چند ماه یا سال طول می‌کشید تا زیرساخت‌های تخریب شده ترمیم شود.

قطعی آب 50 هزار بویراحمدی 3 روزه شد/وعده سرخرمن آقای فرماندار

وقوع زلزله تخریب و از مدار خارج شدن 2 کیلومتر خط انتقال آب 14، 6 و 5 اینچ شهر مادوان و روستاهای مهریان و بلهزار را به همراه داشت و 60 درصد از 13 هزار و 500 مشترک آبفای شهری در این مناطق را بی آب کرد.

اما مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بویراحمد نیز به تسنیم گفت: زلزله 5.2 ریشتری 5 ریشتری 5 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی 4 روستای اطراف یاسوج وارد کرده است.

آرمین از تخریب 3 منبع ذخیره آب در روستاهای ده برآفتاب، گوشه و مزدک خبر داد و افزود: البته هم اکنون به صورت نوبتی از یک چاه آب در نزدکی روستای گوشه و مزدک آب این روستاها تامین می‌شود.

وی با اشاره به تخریب بیش از یک کیلومتر خط لوله 5 اینچ ادامه داد: محل نصب این لوله‌ها سخت گذر بوده و تنها باید توسط انسان حمل شود که هم اکنون مشغول قطع این لوله‌ها در اندازه 2 یا 3 متری برای حمل هستیم.

آرمین با بیان اینکه زلزله بیش از 3 هزار خانوار در روستاهای ده برآفتاب، گنجه‌ای بزرگ، گوشه و مزدک را بی آب کرد، افزود: با تلاش‌های انجام شده مشکل آب روستای گنجه‌ای برطرف شد و مابقی روستاه نیز بزودی مشکل رفع می‌شود.

شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد به عنوان فرد اول مصاحبه کننده با رسانه‌ها در روز وقوع زلزله و روزهای بعد از آن، هم اکنون بیش از 2 روز از وعده رفع مشکل آب روستاهای اطراف یاسوج می‌گذرد و هنور مردم بی آبی را تحمل می‌کنند.

انتهای پیام/م

تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۶ | کد خبر : 335735

با ارسال متنی صورت گرفت

توضیحات «فرمانداری بویراحمد» در باره اقدامات بعد از زلزله ۵٫۲ ریشتری مسوولان

عده ای خاص سعی در ایجاد یاس و ناامیدی از مسئولان در بین مردم را دارند وچرا بی مهابا قلم فرسایی میکنند واقدامات مسئولان ونماینده مردم شهرستان های بویراحمد ودنا را انکار میکنند؟
کبناخبر؛

در پی انتشار مطلبی با چاشنی سیاست در یکی از سایت‌های خبری کهگیلویه وبویراحمد با مضمون «مسئولان کهگیلویه وبویراحمد در مدیریت زلزله پنج ریشتری مردود شدند» روابط عمومی فرمانداری بویراحمد واکنش نشان داد.

در پاسخ روابط عمومی فرمانداری آمده است، می‌بایست به ذکر چند نکته اذعان داشت:

از همان ابتدای وقوع این زلزله ستاد بحران بنا به دستور مقامات بالاتر به ریاست فرماندارو با حضور تمام دستگاه‌های دولتی و جمعیت هلال احمر در محل فرمانداری بویراحمد تشکیل شد و هماهنگی‌های لازم جهت تسریع در خدمات دهی به شهروندان با ستاد بحران استان وکشور صورت گرفت.
بر اساس بررسی‌های تیم ستاد بحران به تاسیسات زیر بنایی مسکونی شهری و به ویژه روستایی خسارتی وارد شد؛ بطوریکه برخی تاسیسات گازی، مخزن دوهزار متر مکعبی آب بنسنجان وچاه های آبی به شدت دچار خسارت شدند.
لازم به توضیح است؛ بر اثر زلزله دو کیلومتر از خطوط ۵، ۶ و ۱۴ اینچ انتقال آب شرب مادوان، مهریان، بله زار وروستای جدول غوره تخریب شد که به صورت همزمان با بازسازی وتعمیرات، پنج تانکر، آب شرب این مناطق را تامین و آب رسانی می‌کرد.
لذا، صعب العبور بودن مسیر خطوط آب شرب، ریزش کوه وترافیک جاده ای کار بازسازی را دشوار کرده بود که با تلاش فراوان اکنون به مدار انتقال آب شرب باز گشته است.
بیش از دو هزار درخواست مردمی جهت کارشناسی تخریب‌های ناشی از زلزله در سطح شهرستان بویراحمد به ثبت رسیده است که تا کنون ۱۶۰۰ واحد ساختمانی توسط تیم‌های پنج الی شش نفره بنیاد مسکن کارشناسی شده است.
رعب و وحشتی که از وقوع زلزله و زمین لرزه در بین مردم به وجود آمده بود، اطلاع رسانی از خدمات را ناگزیر می‌کرد تا با تامین امنیت، ایجاد کمپ‌های اسکان و برپایی چادرها در فضاهای باز و پارکها به آسایش و آرامش نسبی مردم کمک کرده باشد.
حال با همه این تفاسیر و اقدامات انجام شده جای سئوال دارد چگونه عده ای خاص سعی در ایجاد یاس و ناامیدی از مسئولان در بین مردم را دارند وچرا بی مهابا قلم فرسایی می‌کنند و اقدامات مسئولان و نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا را انکار می‌کنند؟

روابط عمومی فرمانداری بویراحمد

برچسب ها: جوابیه, روابط عمومی فرمانداری بویراحمد

آخرین اخبار