درخواست فرماندار بویراحمد از ادارات

اهتمام ویژه همه دستگاه ها جهت رفع مشکلات آموزش وپرورش

در سومین نشست شورای آموزش و پرورش ، فرماندار بویراحمد با اشاره وضعیت روزافزون مشکلات فضای فیزیکی مدارس در شهرستان بویراحمد ، خواستار اهتمام ویژه همه دستگاه های مرتبط در جهت رفع مشکلات موجود شد.
شاهرخ کناری گفت : سالانه بیش از 2 هزار دانش آموز بر جمعیت دانش آموزی این شهرستان اضافه می شود به گونه ای که هم اکنون بیش از 50 درصد دانش آموزان استان تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد هستند اما در خصوص تهیه ملزومات آموزشی از جمله فضای فیزیکی اعتباراتی که جوابگوی رفع نیازها باشد اختصاص داده نمی شود.
کناری با اشاره به این موضوع که پس از تنش آبی حال به شرایط بحرانی آب در شهرستان بویراحمد رسیده ایم ، افزود : اکنون ، وضعیت فضای فیزیکی به عنوان دومین بحران برای این شهرستان مطرح است که اگر فکری اساسی برای این موضوع نشود ، به مشکلات متعددی برخورد خواهیم کرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در ادامه بیان کرد : با این همه افزایش جمعیت دانش آموزی در این شهرستان ، متاسفانه از طرف آموزش و پرورش در خصوص وضعیت فضای فیزیکی سهل انگاری می شود .
عدالت در توزیع اعتبارات آموزش و پرورش رعایت شود / چرا فلان شهرستان به اندازه شهرستان بویراحمد پروژه افتتاحی دارد؟
فرماندار بویراحمد گفت : از اول مهر و با احتساب مدارس آسیب دیده از زلزله حدود 100 مدرسه در شهرستان ما به علت نداشتن حداقل شرایط پدافند غیرعامل از گردونه فضای آموزشی خارج می شود این در حالی است که آمار سالانه دانش آموزی افزایش می یابد! و این سوال مطرح است که چگونه باید جوابگوی این جمعیت دانش آموزی باشیم؟
شهرستان بویراحمدبا این همه جمعیت روزافزون دانش آموزی چگونه باید مشکلات خود را حل کند ؟باید از کدام اعتبارات استفاده کند؟ چرا شهرستان بویراحمد که 55 درصد دانش آموزان استان را در خود جای داده است 2 پروژه افتتاحی در دهه فجر داشته باشد و فلان شهرستان که جمعیت به مراتب کمتری را دارد هم به همین میزان افتتاحیه پروژه داشته باشد!
آموزش و پرورش بویراحمد متعلق به ترکیب جمعیتی همه استان است
کناری در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این سوال که چه کسی پاسخگوی وضعیت موجود در خصوص وضعیت فضای فیزیکی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد است ؟ گفت : کاملا مشخص است که آموزش و پرورش ، فرمانداری و نوسازی باید پاسخگو باشند که من اعلام می کنم اداره کل نوسازی کاهلی کرده است.
وی افزود : لازم است مدیر کل آموزش و پرورش در جلسات توزیع اعتبارات نسبت به وضعیت آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد جدیت بیشتری داشته باشد چرا که بخش اعظمی از جمعیت دانش آموزی بویراحمد از دیگر شهرستان ها و مناطق استان به بویراحمد مهاجرت می کنند و هر فعالیت و یا اخذ اعتباری برای بویراحمد صورت گیرد برای ترکیب جمعیتی کل استان است.
اکبری رئیس شورای شهر که در این جلسه حضور داشت در خلال صحبت های فرماندار گفت: از سرجمع اعتبارات استانی ادارات کل ، چون در مرکز استان وشهر یاسوج مستقر هستند و روزانه پذیرای تعداد زیادی از هم استانی ها هستند باید به نوعی در برخی موارد به کمک شهرستان بیایند،در غیر اینصورت نسبت به خدمات شهرداری یاسوج به آنها معذوریت بوجود خواهد آمد؛ چراکه در واقع امکان ارائه خدمات را نداریم.

آخرین اخبار