فرماندار بویراحمد: روز دهیار فرصتی است برای بیان دستاوردها

همایش روز دهیاری‌ها با حضور آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه، غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
شاهرخ کناری در جمع دهیاران شهرستان بویراحمد به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار کرد: این روز فرصت مغتنمی است تا از خدمات دهیاری‌ها قدردانی شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان این که دهیاران نبض مدیریت روستاها هستند تصریح کرد: برای رضایت خاطر مردم و امیدوار کردن آنها خدمت کنند.

وی با گریزی به وضعیت جهان به پدیده‌ای به نام ترامپ اشاره کرد و گفت: او هیچ اعتقادی به معاهدات بین‌المللی ندارد و با همکاری اسراییل و شیوخ عرب به دنبال زمین‌گیر کردن جمهوری اسلامی است.

فرماندار بویراحمد با بیان این که معیشت و دارو و درمان مردم را نشانه رفته‌اند تصریح کرد: نفت ایران را که سالیانه ۵۰ میلیارد دلار درآمد سالانه است تحریم کنند و ترانزیت کالاهای اساسی با مشکل روبرو شود و تحریم کشتی‌های تجاری ایران را در دستور کار دارند.

وی با بیان این که رهبری انقلاب تدابیری برای عبور از این گردنه‌ها دارد تصریح کرد: نظام به دنبال برجامی است که عزت ایران اسلامی را در بر داشته باشد.

فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: در لحظات حساسی هستیم که همه باید تلاش کنیم و با اعتباراتی که کاهش پیدا کرده به دنبال رفع مشکلات باشیم.

وی با بیان این که کاهش اعتبارات عمرانی روی مسوولان اثر نگذاشته تصریح کرد: بعد از زلزله اعتبارات ۲۲۰ میلیارد تومانی را داشتیم که با کارمزد ۴ درصد روستایی و ۵ درصد در شهرها تحولی در ساخت و بازسازی منازل خواهیم داشت.

این مسوول با بیان این که با حضور معاون وزیر راه اعتبارات خوبی به راه‌های شهرستان بویراحمد اختصاص یافته است تصریح کرد: به ۲۵ روستایی که دهیاری نداشتند مبلغ ۲ میلیارد تومان اختصاص یافت.

فرماندار شهرستان بویراحمد به چند طرح افتتاحی و کلنگ‌زنی در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: بهره برداری چندین طرح از جمله پمپ بنزین و پمپ گاز را طی همین چند روز در سطح شهرستان بویراحمد خواهیم داشت.

وی با بیان اهمیت کار دهیاران تصریح کرد: بخش دامداری و کشاورزی به دلیل خشکسالی دچار مشکل شده که دهیاران باید مشاغل نوین در حوزه آی‌تی را در روستاها نهادینه کنند.

آخرین اخبار