سفر یکروزه استاندار به بخش کبگیان/همه کمبودهای بخش کبگیان تنها با 12 میلیارد تومان برطرف می‌شود

استاندار به همراه فرماندار و تنی چند از مدیران کل وشورای اداری بویراحمد اینبار از بخش کبگیان بازدید و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدا در شورای اداری بخش کبگیان حضور پیدا کردند.

همچنین ملاقات عمومی علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مردم به منظور رسیدگی به درخواست‌ها، مسایل و مشکلات آنان در این بخش برگزار شد.
شاهرخ کناری در سفر علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بخش کبگیان در جمع شواری اداری این بخش اظهار کرد: این بخش 82 روستا داشته که از این مجموع 23 روستای بالای 20 خانوار دارد که بیش از 10 هزار نفر در این بخش ساکن هستند و 67 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.
فرماندار شهرستان بویراحمد تصریح کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد و جاذبه‌های بکر گردشگری در کبگیان است که باید از این ظرفیت‌ها بیشتر و بهتر استفاده شود.
این مسؤول با بیان اعتباراتی که این بخش برای شکوفایی و توسعه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: اگر 12 میلیارد تومان به بخش کبگیان تزریق شود همه مشکلات آن برطرف می‌شود و تبدیل به یک بخش پایلوت و کاملاً برخوردار در جنوب کشور خواهد شد.
فرماندار بویراحمد  با اشاره به اینکه بخش کبگیان از توابع این شهرستان از 2 مسیر به جاده ملی پاتاوه – دهدشت متصل می‌شود، افزود: این 2 مسیر شامل 2 قطعه هفت کیلومتری است، پنج کیلومتر از مسیر اول آسفالت شده و برای اجرای 2 کیلومتر مابقی 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی افزود: 3.5 کیلومتر از مسیر دوم نیز آسفالت شده و برای اجرای مابقی آن 18 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
کناری ابراز داشت: مهم‌ترین مصوبات بازدید امروز جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از بخش کبگیان شامل آبرسانی به 29 روستا، اجرای طرح هادی در پنج روستای بزرگ، تخصیص آب به 6 هزار هکتار زمین کشاورزی از طریق رودخانه چیتاب، تأمین روشنایی معابر شهر چیتاب و رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه بوده است.

آخرین اخبار