نشست فرماندار با اصحاب رسانه

پیشرفت ۹۵ درصدی موزه یاسوج/ ایجاد تله کابین در مرکز استان

یاسوج- فرماندار شهرستان بویراحمد از پیشرفت ۹۵ درصدی موزه استان در شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ کناری شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در حوزه گردشگری پروژه های مناسبی داریم که زیرساخت های گردشگری را به سرانه کشوری نزدیک می کند که در همین راستا۳۰ میلیارد تومان در حوزه ساخت موزه یاسوج هزینه شده است.

کناری با بیان اینکه تله کابین یاسوج به طول شش کیلومتر در مسیر آبشار یاسوج تا تپه نورالشهدا عملیاتی می شود، ابراز داشت: تحقق این پروژه نقش مهمی در گردشگری شهرستان و استان دارد.

کناری هتل چهارستاره و پارک آبی یاسوج با پیشرفت ۵۰ درصدی و با محوریت بخش خصوصی را از دیگر فعالیت های توسعه ای بخش گردشگری استان دانست.

کناری با اشاره به اجرای پروژه های حوزه راه، گفت: جاده یاسوج به شیراز به طول ۳۷ کیلومتر عملیاتی می شود که پانزده و نیم کیلومتر آن تمام و ۸ کیلومتر آن در حال اجراست و در محور یاسوج به اقلید نیز با ۳۷ ‌کیلومتر قراداد، ۵ کیلومتر راه تکمیلی و ۲ و نیم کیلومتر پروژه تکمیلی داریم.

وی افزود: همچنین محور یاسوج، بابامیدان- سمیرم به طول ۱۵۰ کیلومتر در دست اجراست که ۴۲ کیلومتر آن محقق و ۳۰ کیلومتر آن در دست ساخت بوده و قرارداد این پروژه ۷۵ میلیارد تومان است.

فرماندار بویراحمد از گازرسانی به ۲۶ روستای “دلی خمسیر” خبر داد و گفت: این پروژه مهم در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

وی افزود: ‌همچنین گازرسانی به روستاهای “گنجگون” دهستان تنگ سرخ”عملیاتی خواهد شد.

کناری از بهره برداری از فاز اول پروژه تصفیه خانه آب اضطراری شهر یاسوج با ۷۰ لیتر برثانیه خروجی تا هفته دولت خبر داد و گفت: در حوزه آب روستایی نیز ۷ مجتمع آبرسانی طی یکسال اخیر به بهره برداری رسیده و یا تا هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی از اجزای ۱۰۰ هکتار آبیاری قطره ای در یکسال گذشته خبر داد و بیان داشت: در این حوزه هدفگذاری هایی در دست اقدام است.

کناری همچنین اجرای طرح هادی ۷۰ روستا در یکسال اخیر را از دیگر اقدامات انجام شده دانست.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به اجرای ۱۰ طرح با اعتبار ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دهستان زیلایی به شکل پایلوت توسعه، گفت: بعد از انتشار کلیپی در فضای مجازی و پیگیری ها و جلسات متعدد با حوزه معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری هدفگذاری هایی در این حوزه انجام شد.

کناری با تاکید بر تحقق چندین پروژه مشارکتی با سپاه پاسداران و مشارکت ۵۰ درصدی فرمانداری و ۵۰ درصدی بسیج سازندگی سپاه فتح، اظهار کرد: همچنین در حوزه پروژه های بهداشتی با مشارکت علوم پزشکی طرح هایی عملیاتی می شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد بر توسعه مناطق حاشیه نشین شهر یاسوج تاکید کرد و گفت: پروژه های مختلف بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی در این مناطق اجرایی می شود.

وی حوزه آب را از موارد پیش روی بخش مدیریتی دانست و از هدفگذاری در بخش مدیریت منابع، توجه به اکوسیستم رودخانه بشار و بهبود ظرفیت های این بخش خبر داد.

کناری همچنین با اشاره به کنترل کشت های پاییزه، برگزاری جشنواره برنج در بخش چیتاب را از برنامه های پیش رو عنوان کرد.

کد خبر 4371859

آخرین اخبار