فرماندار بویراحمد: توسعه ی روحیه جهادی الزامی است

صبح امروز معاون عمرانی استاندار و فرماندار بویر احمد به همراه تنی چند از مدیران استانی و شهرستانی از روستای میان تنگان بخش کبکیان بویراحمد بازدید داشتند.
فرماندار بویراحمد در این بازدید که به دعوت بسیج سازندگی سپاه فتح استان به منظور سرکشی از اردوی جهادی به عمل آمد، گفت: گسترش و توسعه روحیه جهادی در مدیران الزامی است.
وی با توجه به شرایط خاص موجود تصریح کرد: در صورتی که مدیران هم مثل جوانانی که بدون هیچگونه چشمداشتی و با دست خالی در مناطق کمتر برخوردار و روستاهای دور افتاده، در حوزه های فرهنگی و عمرانی مشارکت دارند تلاش نمایند؛ وضعیت بهتری خواهیم داشت. کناری گفت: بسیج سازندگی سپاه استان تاکنون مشارکت خوبی در روستاهای کمتر برخوردار داشته است و اقدامات موثری صورت گرفته است.
فرماندار بویراحمد با تاکید بر روحیه جهادی در مدیران، افزود: در این سفر مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به منظور کمک به روستاهای میان تنگان اهدا شد؛ همچنین بهسازی سقف یک مدرسه، جداول روستا و مساعدت آب شرب مردم به تصویب این هیئت رسید.

فرماندار بویراحمد  گفت: روستای میان تنگان با وجود محرومیت هاو مشکلات موجود آن در عین حال از روستاهای هدف گردشگری و مستعد برای رونق کشاورزی در این شهرستان است.
شاهرخ کناری افزود: مشکل آب آشامیدنی ، اجرای طرح های نوین آبیاری، بهسازی جاده دسترسی ، تکمیل و تامین مصالح مورد نیاز مسجد روستا و همچنین بهسازی و مقام سازی مدرسه این روستا در اسرع وقت در دستور کار مدیریت اجرایی این شهرستان قرار خواهد گرفت.
وی اتصال جاده میان تنگان به جاده ملی پاتاوه – دهدشت را یکی از خواسته های جدی مردم و اهالی این روستا دانست و گفت: طرح مطالعاتی برای اجرا و عملیاتی کردن این طرح مهم آغاز شده است.
کناری تاکید کرد: با احداث و بهسازی این محور به طول حدود 12 کیلومتر مسیر یاسوج به منطقه امام زاده علی (ع) شهرستان چرام به کمتر از یک ساعت خواهد رسید.
روستای توریستی میان تنگان بخش کبگیان شهرستان بویراحمد دارای جمعیتی حدد 80 خانوار در حدود 70 کیلومتری یاسوج مرکز اسان واقع شده است.
شهرستان بویراحمد با جمعیتی حدود 290 هزار نفر جمعیت از شهرستان‌های سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

 

آخرین اخبار