در جلسه تشکیل خانه مشارکت مردم سلامت بویراحمد مطرح شد

کناری: 10 پروژه سلامت بویراحمد هنوز اجرا نشده است / هیئت مدیره خانه مشارکت مردم سلامت بویراحمد مشخص شدند

صبح امروز نخستین مجمع خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان بویراحمد تشکیل شد.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این مجمع که در محل مرکز بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد با اشاره به طرح تحول سلامت، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای این طرح ماندگاری پزشکان در مناطق محروم بود که دسترسی مردم به حوزه سلامت را آسان کرده است.
کناری مزایای طرح تحول سلامت را بسیار برشمرد و گفت: طرح تحول سلامت گامی مثبت از دولت و در راستای کاهش فشار بر اقتصاد سلامت و به عنوان محافظ مالی مردم و در قبال هزینه‌های سلامت است.
وی تصریح کرد: تا بیمه‌ها پای کار نباشند، سلامت مردم تأمین نخواهد شد و این مانعی بزرگ در اجرای کردن روند و مراحل بعدی این طرح بزرگ و عام المنفعه است.
رئیس شورای سلامت بویراحمد گفت: از مجموع پروژه‌های طرح تحول سلامت تعداد 29 پروژه مربوط به شهرستان بویراحمد است که ده پروژه آن بنا به دلایلی انجام نشدند که اقدامات لازم از جمله تأمین زمین برای اینکه این 10 پروژه بر زمین نماند صورت
گرفته است.
وی از راه اندازی مرکز جامع سلامت در شهر مادوان خبر داد و گفت: این مرکز با همکاری بسیج جهاد سازندگی احداث خواهد شد.
در پایان این نشست انتخابات خانه و شورای مشارکت مردم در سلامت شهرستان بویراحمد برگزار شد که بر اساس رأی اعضا 5 نفر به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره و دو نفر به عنوان عضو علی البدل این شورا انتخاب شدند.
بنابر این گزارش از تعداد 27 رأی، الهه شکیبایی با 20 رأی، فرشاد رکنی با 20 رأی، امید سجادیان 17 رأی، فرشاد نگین تاجی 13 رأی و شقایق جعفری 13 کسب کردند.
همچنین آقایان قرقلویی و موسی‌پور به ترتیب با 12 و 9 رأی به عنوان اعضای علی البدل خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان بویراحمد انتخاب شدند.

آخرین اخبار