55 پروژه بویراحمد در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

صبح امروز با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس سازمان برنامه وبودجه استان، معاونین استاندار، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی تعدادی از پروژه های عمرانی واقتصادی به نمایندگی از 55 پروژ شهرستان بویراحمدافتتاح وکلنگ زنی شد.

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: در هفته دولت ۵۵ پروژه با اعتبار حدود ۱۲۳ میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این آئین با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: هر چه ما امروز داریم از برکت فداکاری و جانفشانی خانواده‌های معظم شهدا و شهیدان است.

فرماندار بویراحمد از افتتاح وکلنگ زنی پنج طرح به نمایندگی از پروژه های شهرستان بویراحمدخبر داد؛  وی پروژه های گلخانه تولید انواع گل، کارخانه تولید ظروف یکبارمصرف، کارخانه تولید محصولات بتنی، آبیاری تحت فشار اراضی کاکان را افتتاحی ودر برخی موارد توسعه ای عنوان کرد وگفت: با توجه به ضرورت ونیاز اهالی شهر مادوان به آب، مخزن پنج هزار متر مکعبی آب شرب این شهر نیز کلنگ زنی و مرحله اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.

شاهرخ کناری با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی 55 پروژه بویراحمد، اظهار داشت: از این تعداد، 51 پروژه افتتاح و چهار پروژه در بخش‌های مختلف کلنگ‌زنی می‌شود که عمده این پروژه‌ها اقتصادی هستند.
کناری تصریح کرد: کارخانه تولید بتن در شهر یاسوج، پروژه توسعه کارخانه سیمان یاسوج و کارخانه تولید مصنوعات چوبی از مهم‌ترین پروژه‌های افتتاحی شهرستان بویراحمد در بخش اقتصادی هستند و مجموعه فرهنگی، ورزشی و گردشگری روستای دهنو از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که کلنگ‌زنی می‌شود.
فرماندار شهرستان بویراحمد به پروژه‌های این شهرستان در بخش گازرسانی اشاره داشت و عنوان کرد: پروژه گازرسانی به 26 روستای دلی خمسیر و فاز دوم گازرسانی به لوداب در این هفته کلنگ‌زنی می‌شود.
کناری با بیان اینکه تعدادی از این پروژه‌ها نیز در حوزه‌های عمران شهری، آب و فاضلاب شهری و بنیاد مسکن هستند، گفت: در حوزه آب‌رسانی به روستاها نیز پروژه آب‌رسانی به دهستان سپیدار که سال‌ها با مشکل کم آبی مواجه بود، در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی طرح‌های آبیاری تحت فشار و جدول‌های آبیاری در برخی نقاط شهرستان بویراحمد و احداث 300 هکتار باغ در اراضی این شهرستان را از مهم‌ترین پروژه‌های بخش کشاورزی عنوان کرد.
کناری کمپ اسکان یاسوج و پروژه ساماندهی چند گلزار شهدا در سطح شهرستان بویراحمد را از دیگر پروژه‌های افتتاحی این شهرستان در هفته دولت امسال نام برد و ابراز کرد: 2.5 میلیارد تومان پروژه نیز در حوزه ورزش افتتاح می‌شود.
وی گفت: علاوه بر این، چند پروژه مهم شهرستان از جمله بیمارستان بزرگ یاسوج که کار نصب تجهیزات آن در حال انجام است، پروژه موزه یاسوج که بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب یاسوج بعد از هفته دولت افتتاح می‌شود.

فرماندار بویراحمد ابراز امیدواری کردبا همت مدیران وهمراهی مردم شاهد شکوفایی وتوسعه شهرستان بویراحمد باشیم.

آخرین اخبار